Testvérharc Budapesten?

2007-ben érkezett Magyarországra a Peek & Cloppenburg ruházati üzletével, hamarosan azonban egy másik, szintén Peek & Cloppenburg elnevezésű cég is nyitást tervez hazánkban. Hogy lehetséges, hogy kettő is létezik ebből a németországi székhelyű cégből? Egy érdekes családi történet eredményeként.

S miért van szükség a nagy üzlethelyiségekre? Ennek több oka is van, egyrészt az üzletnagysága sokszor az adott cég, a piacon betöltött szerepét jelzi, másrészt növeli a hatékonyságot, s nagyobb fajlagos forgalmat tesz lehetővé. A háttérben további okként állhat, hogy a nemzetközi cégek számára sok esetbe nemzetközi standardok írják elő a stratégiát, így például az üzletválasztásra és kialakításra vonatkozóan. A megfelelő, reprezentatív helyszínek pedig kiemelten fontosak a nemzetközi láncok számára, így az újgenerációs plázák illetve a belváros állhat elsősorban a fókuszukban, mint lehetséges helyszín.

Az Aréna Pláza 2007 végén, nem csak gigantikus méretével képvisel új generációt a plázák között, de új színt is vitt a retail piacra. Meghozta a külföldi brandek által régóta nagyobb üzletméreteket, nem csoda, hogy az alapvetően felső középkategóriát képviselő Peek & Cloppenburg itt helyezte el belső kétszintes áruházát. Elsőként a nyugati cég érkezett meg Magyarországra, a Peek & Cloppenburg Düsseldorf 2007 novemberében nyitotta meg üzletét, de további bővülést tervez, jelenleg is megfelelő létesítményt keres, s tárgyalásokat folytat a második üzletéről, melyet a Belvárosban, a Vörösmarty téren, vagy közelében alakítana ki. Alátámasztva, hogy Belváros annak ellenére, hogy parkolóhely problémákkal küzd, egyre nagyobb népszerűségnek örvend a nemzetközi márkák körében. Egyelőre azonban, az új üzletre még várni kell, a feltételeknek megfelelő épületet találni nehézkes. A cég ugyanis egy elég jelentős, 15 ezer négyzetméteres területre tartana igényt, melyet a jelenlegi üzlethelyiség-kínálat nem tud biztosítani.

Hamarosan hazánkba érkezhet azonban, a másik Peek & Cloppenburg cég is van Graaf néven, mely a honlapján már feltüntette, hogy egyenként 4000 nm-es üzlet nyitását tervezik Budapest két bevásárlóközpontjában is. Már újsághirdetés is megjelent, az új üzlet leendő alkalmazottainak mielőbbi megtalálása érdekében. Információink szerint, ezek egyike a most még építés alatt álló volt Budai Skála helyén elkészülő Alleeban kapna helyet, míg a másik az Árkád II-ben nyitna meg egy későbbi időpontban.