Mielőtt felmondana, olvassa el ezt!

Ahelyett, hogy azzal töltené az idejét, hogy hosszú órákon keresztül panaszkodik a munkahelyéről, inkább gondolkodjon el arról: Ön hogyan tudná megváltoztatni azt belülről…

Fotó: Pexels

Nagyon nehéz úgy élni a napjainkat, hogy közben folyamatosan egy olyan helyhez vagyunk kötve, amit utálunk. Ekkor gyakori tünet, hogy alig tudunk kikelni az ágyból reggel vagy már abszolút nem leljük örömünket a munkákban, sőt minden egyes kritikát óriásira nagyítunk fel. Mivel így a motiváció hiánya miatt nem tudjuk úgy teljesíteni a munkát, ahogy elvárják, ezért összeférhetetlenségbe kerülünk a céljainkkal.

Fotó: Pexels

Érdemes olyan munkával töltenünk az időnket, amit szeretünk. Egy idő után azonban bármelyik munkahelyet meg lehet unni. Mielőtt felmondanánk azonban mennjünk végig ezen a listán:

  1. Ha a főnök vagy a munkakörnyezet bántalmazó, azonnal mondjuk fel!
  2. Ha nem bántalmazó, akkor még kicsit tartsunk ki! Vannak olyan helyek, ahol kicsit nehezebb beilleszkedni, adjunk időt magunknak és a környezetünknek is!
  3. Ha már több, mint 6 hónapja ott vagyunk és még mindig nem érezzük a helyünkön magunkat, akkor próbáljuk meg kitalálni az okot. Lehet, hogy rosszul állunk hozzá a munkához. Ha éppen csak annyit vagyunk hajlandóak csinálni, mint amennyit muszáj és az összes önmegvalósításunkat másban éljük ki, akkor magunkra ragasztottunk egy bélyeget. A többiek is ez alapján fognak megítélni minket, ők pedig biztosan nem fognak aggódni a karrierünk miatt.
  4. Gondoljuk át, hogy mik az egyéb lehetőségek!
  5. Ha nehéz a főnökével, akkor próbáljon kicsit beleérezni a helyzetébe.
  6. Ha ez nem megy, akkor viselkedjen úgy, ahogy Ön szerint kellene egy jó főnöknek!
  7. Ne úgy nézzen a főnökére, mint egy problémára, hanem mint egy másik emberre.
  8. Legyen tudatában annak, hogy nem fog megváltozni minden egy nap alatt.
  9. Ha biztos abban, hogy felmond, akkor a fejlődésre fókuszáljon, ne a zsörtölődésre!
  10. A legfontosabb: soha ne elégedjen meg azzal a munkával, ami csak “elég jó”!