Módosították a Klotild-palota terveit
A felújított Klotild-palotában a szálloda az eredeti terveknél nagyobb helyet, három emelet helyett négy szintet és további tereket foglal majd el – mondta Komjáthy Attila, a beruházást szervező Mérték Stúdió vezetője az MTI-nek.
Kevesebb iroda lesz
Az Erzsébet híd pesti lábánál található, százéves
palota – amelynek ikerpárja, a Matild-palota vele szemben épült – a Váci utca-Kígyó utca-Ferenciek tere-Szabad sajtó út által határolt, 2089 négyzetméteres telken áll.
A műemléképületben az irodák és a kereskedelmi egységek terhére nő az apartman-szálloda mérete, mivel egy bérlő vállalta ennek üzemeltetését – mondta Komjáthy Attila.
A berendezések nélkül 3,5-4 milliárd forintra becsült kivitelezési munkálatok az idén áprilisban kezdődtek, és az eredeti tervek szerint 2007 végére fejeződtek volna be, a változás miatt azonban némi csúszás elképzelhető – tette hozzá a vezető. Az épületben a részben még most is jelen levő lakókkal, bérlőkkel sikerült megegyezni – jegyezte meg.
Luxuslakás parkoló nélkül
A szálloda a felső négy emeleten kívül a Ferenciek tere és a Váci utca felé néző oldalon további területeket foglal el. A tervek szerint apartman-hotel részt, valamint luxuslakásokat is kialakítanak.
A Klotild-palotához nem készül parkoló, a kivitelező szerint a palota “funkciójához ez nem kell feltétlenül”.
A földszinti, utca felőli részen nívós üzletek számára alakítanak ki helyet, az épületen áthaladó passzázst, a főlépcsőt, a belső teret és a toronydíszes tetőmellvédet az eredeti tervek alapján rekonstruálják.
A tervek szerint a nyolcemeletes, a második világháborúban jelentősen sérült épület a felújítás után a mostaninál jobban fog hasonlítani az eredeti állapotára, funkciója azonban a mai igényeknek felel majd meg.
Olasz cég vette meg
A Klotild-palotáért 2002-ben az akkori sajtóhíradások alapján kétmilliárd forint körüli összeget fizetett a Sifim nevű olasz cég a Magyar Posta Rt.-nek. Az összesen 11 ezer négyzetméteres, műemléki védettséget élvező épület felújítására 2001-ben létrehozták a Klotild Ingatlanfejlesztő Kft-t. A társaság jegyzett tőkéje 1,853 milliárd forint, a Cégtár adatai szerint vezető tisztségviselője, más információk szerint tulajdonosa Graziano Beghelli, az olasz Beghelli világítótest-gyártó vállalat tulajdonosa, aki az adásvétel idején a Sifim cég képviselője volt.
Az ingatlan értékesítése annak idején nagy port kavart, mivel – az akkori sajtóértesülések szerint – a Magyar Posta a palotát nem ingatlanként értékesítette, hanem apportként vitte egy cégbe, és azt adta el, így az adásvételt adófizetési kötelezettség sem terhelte. A pályázat érvényességét is vitatták, a műemlékvédelmi hatóság engedélyét hiányolták, illetve felmerült, hogy elővásárlási joga lett volna az államnak és az illetékes önkormányzatnak.