Tetők és homlokzatok: 4 helyszínen több mint 400 résztvevő

Több mint négyszázan hallgatták meg az Alaprajz Tervezői Napok idei első négy rendezvényének előadásait Győrött, Pécsett, Szegeden és Békéscsabán.

Az elmúlt hat évben hagyományossá vált Alaprajz Tervezői Napok rendezvényei, a tetők és homlokzatok környezettudatos és kreatív kialakításával foglalkozó idei első témájában, a Creaton Hungary Kft. jóvoltából Budapest mellett 11 további városban is látogathatóak. Győr, Pécs, Szeged és Békéscsaba után még Veszprémben, Budapesten, Kecskeméten, Miskolcon, Kaposváron, Debrecenben, Zalaegerszegen és Székesfehérváron várják a szervezők az építészeket és a kivitelezésben dolgozó szakembereket. A rendezvényen a témához kapcsolódó cégek legfrissebb újdonságait bemutató prezentációi mellett, olyan neves építészektől és szakemberektől hangzik el előadás, mint Ferencz Marcel DLA építész, a Debreceni Egyetem Építész Tanszék Tanszékvezetője, Czigány Tamás DLA építész, a Győri Széchenyi István Egyetem Épülettervezési Tanszék vezetője, Kálmán Ernő DLA építész, a Magyar Építőművészek Szövetsége elnöke, Balogh Balázs DLA építész, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Rajz Tanszékének vezetője, valamint Dr. Széll Mária és Dr. Tóth Elek, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Magasépítési Tanszékének vezetője és Tanszékvezető-helyettese.

A rendezvényen előadások hangzanak el a kis hajlásszögű tetők kerámia fedésének lehetőségeiről, a kerámia és szálcement falburkolati anyagok épületfizikájáról, a tetők és homlokzatok helyes hőszigetelésének kérdéseiről, a tetők vízelvezetéséről és az esővíz felhasználásának eszközeiről, a tetősík- és homlokzati nyílászárókról és végül, de nem utolsó sorban egy érdekes új energiatakarékos épületkoncepcióról, valamint un. “aktív házak” kialakításának kérdéseiről.

A Magyar Építész Kamara által rendelkezésre bocsátott kísérő kiállítást a rendezvény-sorozatot látogatói minden helyszínen megtekinthetik. Ennek tablói a 2009. tavaszán megjelent Építész Évkönyv anyagából készültek, és az elmúlt 1-2 év érdekes és értékes építészeti alkotásait mutatják be.