Immoeast Colliers CEE Summit 2007
Július 2. és 4. között a Colliers International magyarországi irodájának meghívására Budapesten találkoznak és ünnepelnek a nemzetközi ingatlanügynökség szakemberei.
Az esemény díszvendége az ImmoEast, amely portfoliójának legutóbbi értékbecslésében 13 ország Colliers irodája – köztük Ausztria, Bulgária, Csehország, Hollandia, Horvátország, Lengyelország, Magyarország, Svájc, Szlovákia, Szlovénia, Szerbia, Románia és a tengerentúlról az USA – vett részt.
A hagyományteremtő céllal megszervezett esemény egyben mérföldkő is a nemzetközi ingatlanügynökség életében, hiszen ez a projekt csak valódi nemzetközi, illetve páneurópai együttműködéssel jöhetett létre, melynek szálai ráadásul Magyarországon futottak össze – mondta el Hidasi János, a Colliers Magyarország Kft. értékbecslési divíziójának vezető tanácsadója. A szakember hozzátette: „Nagy örömünkre szolgál, hogy Budapesten köszönthetjük az ImmoEast, illetve az ImmoWest teljes felsővezetését, és köszönetet mondhatunk bizalmukért, valamint kifejezhetjük elismerésünket a projektben részt vevő munkatársainknak is. Nem titkolt célunk, hogy e hosszútávra tervezett együttműködés kapcsán jobban megismerjük egymást, megerősítsük és ápoljuk a kapcsolatot.”
Piaci tőkeértékét tekintve a bécsi székhelyű Immofinanz, illetve annak leányvállalatai (köztük az Immoeast) messze a legnagyobb kelet-európai ingatlanbefektetésekkel foglalkozó tőzsdei társaságoknak nevezhetők. A portfoliójukban korábban 30-30 százalékra súlyozták Magyarországot és Csehországot, 18 százalékra Lengyelországot, 16 százalékra Romániát, a fennmaradó részen pedig Szlovákia és Oroszország osztozott.
Az elmúlt évben azt a célt tűzték ki, hogy a súlyozást 20-20 százalékra módosítsák Magyarország, Csehország, Románia és Lengyelország esetében, 4-4 százalékra Bulgária és Oroszország esetében, 4 százalékban kívánja képviseltetni a jugoszláv utódállamokat, 3 százalékban Szlovákiát és 3 százalékban a Baltikumot. A kis- és nagybefektetők pénzével gazdálkodó cégcsoport piaci részesedése közép-kelet-európai szinten jelenleg a 30%-ot is megközelíti.