Fillérekért lehet gyárat venni
A válság országszerte folyamatosan nő az eladó üzemek száma, a nyúlvágóhídtól a varrodáig és az ásványvíz-palackozóig szinte minden kapható; az elmúlt egy-másfél évben a tendencia tovább gyorsult, az árak pedig drasztikusan csökkentek – írta a Napi Gazdaság pénteken.
Számos csődbe ment, felszámolás sorsára jutott cég telephelye került piacra, és olyan gyártóbázisokat is árulnak, amelyek kapacitását immár nem tudják kihasználni a tulajdonosok. Tucatszám adnák el ingatlanjukat az olyan kis- és középvállalkozások, amelyekben korábban alvállalkozóként, beszállítóként külföldi tulajdonban lévő vállalatok számára termeltek, ám kiszorultak a piacról.
A lap által megkérdezett szakemberek szerint mind gyakrabban az üzemekhez, a telephelyekhez telekáron lehet hozzájutni, sőt nem ritkán még a bontási költség is lealkudható.
Budapest környékén és az ország nyugati felében általában könnyebb az eladás, de ellenpélda is akad. A szentgotthárdi Opel gyár közelében például csaknem három éve árulnak egy több mint 4 ezer négyzetméteres területen lévő 1.250 négyzetméteres porkohászati üzemet. Az ország egyik legnagyobb kapacitású ruhaipari üzeme, a Styl Ruhaipari Zrt. szombathelyi ingatlanjait csaknem nyolc éve árulják.
Az utóbbi időben ugyanakkor szinte mindenhol gyorsabban és viszonylag jobb áron sikerül túladni a mezőgazdasági tevékenységek végzésére alkalmas ingatlanokon, ami döntően az ágazat piaci pozícióinak javulásával és a termékek árának növekedésével magyarázható – írta a Napi Gazdaság.

Modern lakóparkok 2026-ban: új építésű lakások Budapest és Debrecen legjobb fejlesztéseiben
Iroda

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: így alakítják át a munkahelyeket a jövő irodái

Vége a többéves irodabérletek korszakának? Egyre több vállalat vált rugalmas megoldásokra

Az irodapiac új korszakba lépett: már nem az a kérdés, kell-e iroda, hanem az, hogy milyen

Irodát bérelni ma már egészen mást jelent: egyre több cég vált szolgáltatott irodára
Raktár

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt
Otthon

Szeptembertől sokkoló meglepetés jöhet: több százezer lakáshiteles törlesztője ugorhat meg – te is érintett lehetsz?

Milliárdok mentek veszendőbe? Súlyos kritikák érték a magyar geotermikus programot – a szakma szerint teljes szemléletváltás kell

Nem érkeznek a vevők? Lehet, hogy már az első fotó miatt továbblépnek az érdeklődők

A Corvinusra vagy az ELTE-re vettek fel? Nagyszerű kiadó lakásokat hozunk a környékről!
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon
Retail

Eszkalálódik az IKEA-sztrájk, csütörtök délután 3-ig folytatódik a munkabeszüntetés
Elégedetlenek az áruház magyarországi dolgozói.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





