Az év legjobb ingatlanosai
A Thália színházban hatodik alkalommal adták át az “Év ingatlanosa” díjat, amelyet az Ingatlan és Befektetés szaklap alapított. Az elismerést három kategóriában osztják ki, a gazdasági és ingatlanos szakújságírók szavazatai alapján.
A Thália színházban hatodik alkalommal adták át az “Év ingatlanosa” díjat, amelyet az Ingatlan és Befektetés szaklap alapított. Az elismerést három kategóriában osztják ki, a gazdasági és ingatlanos szakújságírók szavazatai alapján.
2005-ban a szakújságírók az “Év ingatlanos személyiségének” Ehud Amirt, az Autóker Holding elnök-vezérigazgatóját választották, akinek a nevéhez olyan fejlesztések köthetők, mint az idén indult Gozsdu Udvar felújítás vagy az új Duna-parti városrészként is felfogható Marina Part.
A második legtöbb voksot ebben a kategóriában Futó Péter, a Futureál Rt. elnöke kapta. Az élelmiszeripari vállalkozóból lett ingatlanfejlesztő jelenleg olyan nagyszabású projektekkel van jelen a piacon, mint a Corvin Sétány vagy a XI. kerületi Madárhegy.
A kategóriában a harmadik legtöbb szavazatot Csák Attila, a svájci-magyar érdekeltségű Immo-Rohr Kft. ügyvezetője kapta. A cég – a köztudatban Bokréta Házak néven ismert – fejlesztéseinek egyik sajátja a Bokréta garanciacsomag, amelynek újszerűsége nagyban hozzájárult az elismeréshez.
Az “Év építésze” kategória győztese Finta József Ybl-, Kossuth- és Pro Urbe díjas építész lett, aki nemcsak építészként, hanem kutatóként, író-publicistaként, valamint tudományos és közéleti szereplőként is fontos szerepet tölt be a hazai építészetben.
A második legtöbb szavazatot Zoboki Gábor kapta. A szakember több lakóházat és irodaházat is tervezett, a nevéhez fűződik a tavaly átadott Művészetek Palotája építészeti és belsőépítészeti terve is.
Alföldi György építész a Rév 8 Józsefvárosi Városrehabilitációs és Fejlesztési Rt. vezérigazgatójaként évek óta a budapesti VIII. kerület átalakításával, rehabilitációjával és fejlesztésével foglalkozik. A harmadik legtöbb vokssal járó elismerést az e téren végzett kiemelkedő szakmai munkájával vívta ki.
Az “Év ingatlanprojektje” kategóriában a szakújságírók sokakat megleptek szavazataikkal – ez főleg a második és a harmadik helyezettre igaz.
A legtöbb voksot az Infopark C épülete kapta, amelynek a díjazásával a szakújságírók a több ütemben megvalósuló fejlesztés egészét is elismerték. Gróf Imre, az IVG Hungária Kft. ügyvezetője a szobrocska átvételekor a köszönetnyilvánítások után bejelentette, a hamburgi illetőségű HGA Capital egy nagyobb csomag részeként éppen a napokban vásárolta meg az Infoparkot mintegy 100 millió euróért.
A második legtöbb szavazatot kapott ingatlanfejlesztés nem mondható mindennapinak. A XVIII. században épített balatonfüredi Horváth Villát – amelyet a Dunántúl legjelentősebb copf stílusú épületemlékeként tartanak számon – az AL Holding újította meg. A díjat Illy Péter vezérigazgató vette át.
Harmadik díjat nyert az Alexandra Könyvkiadó 2200 négyzetméteres Könyvesháza, amely tavaly nyílt meg a fővárosi Nyugati téren. Matyi Dezső, tulajdonos-ügyvezető a díj átadásakor csendesen megjegyezte: nem biztos, hogy az épület túl sokáig lesz már Magyarország legnagyobb könyvesboltja.