883 millió forintos beruházás Viessmann Kft.-nél
Bővítette gyártókapacitását 883 millió forintos beruházással a kazánokat előállító dombóvári Viessmann Technika Dombóvár Kft. – közölte a cég az MTI-vel.
A társaság a fejlesztést az Új Széchenyi Terv 226 millió forintos támogatásával valósította meg – írta közleményében a Viessmann kft. A fejlesztés célja, hogy elősegítse a biomasszakazánok magyarországi gyártásának megindítását. Király Gyula, a kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta: jelenleg évi 6000 kis-, illetve 500 közepes és nagyteljesítményű kazánt gyártanak Dombóváron, a fejlesztésnek köszönhetően a darabszámot kilencezerre tervezik emelni.
A 280 embert foglalkoztató cég 95 százalékban külföldi piacokon értékesíti termékeit – tette hozzá.A kft. német anyavállalata, a Viessmann Holding International GmbH leányvállalatainál mintegy 8000 embert foglalkoztat. A vállalat fő profilját korábban a hagyományos gáz- és olajtüzelésű kazánok jelentették, ma biomasszakazánok, szolár- és napkollektorrendszerek, hőszivattyúk, biogázrendszerek gyártásával is foglalkozik. A GmbH 2007-ben vásárolta meg a dombóvári Uniwatt Kft.-t, amelynek jogutódjaként működik a Viessmann Technika Dombóvár Kft. A cég tájékozatója szerint a Viessmann a biomasszakazánok gyártását teljes egészében Magyarországon végzi majd.Király Gyula közlése szerint a kft. 2011-ben 5,6 millió euró árbevételt ért el, a cég tervezett árbevétele az idén 13 millió, 2013-ban 16 millió euró lesz.

Nem csak a lokáció számít: ezek a lakóparkok mutatják, merre tart az új építésű piac
Iroda

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda lehet a vállalkozások következő lépése

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Csökkent ezeknek a lakásoknak az ára: milliókat faragtak a tulajdonosok

Milliókat osztanak szét Budapesten a fiatalok között: bárki pályázhat 18 és 24 év között saját ötlettel

Megszűnhet a kötelező e-napló és a kamarai tagság? Radikális fordulatot követelnek az építészek

Így csaphatsz le a legjobb ingatlanokra még azelőtt, hogy mások egyáltalán észrevennék őket
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





