Megkezdődött a Ferenciek terének felújítása

Hivatalosan is megkezdődött a főutca-beruházás második üteme, amelynek része a fővárosi Ferenciek tere és a Március 15. tér átépítése. A nyitórendezvényen a Belváros polgármester-helyettese azt mondta, hogy a Kossuth Lajos utca áteresztőképessége nem csökken az átépítések után.

Bár a munkaterület átadásával már november 26-án elindult a Ferenciek tere átalakítása, hivatalosan és ünnepélyesen pénteken kezdődött meg a Március a Budapest szíve program. Puskás András (Fidesz-KDNP) V. kerületi alpolgármester a nyitórendezvényen arról beszélt: amikor 2007-ben a belváros megújításán gondolkodtak, olyan közlekedésfejlesztéseket terveztek, amelyek a belső kisutcákból kivonják a környéket bénító átmenő forgalmat. Hozzátette, hogy ezt a beruházás első ütemével – amely 2009-ben készült el – részben sikerült elérni.    

 

Az alpolgármester ismertette, hogy a második ütem újraegyesíti a belvárost, több, akadálymentes gyalogoskapcsolatot hoznak létre, élhető terek és új zöldfelületek jönnek létre. Szólt arról is, hogy a Március 15. tér átalakítása után két sávban lehet majd az Erzsébet hídra kanyarodni, a forgalom pedig oda áramlik, ahol “mindig is helye volt”: a belváros szélére.    

 

Puskás András reményének adott hangot, hogy a beruházást vitató autósok kételyeit el tudják oszlatni. Egyúttal hangsúlyozta: a Kossuth Lajos utca áteresztőképessége nem csökken, olyan lesz, mint jelenleg.    

 

Szeneczey Balázs városfejlesztési főpolgármester-helyettes megjegyezte: a beruházás után emberibb, modernebb, meghittebb lesz a belváros, amelyet visszakapnak az ott élők, a látogatók, gyalogosan és kerékpárral közlekedők. Úgy véli, a beruházás méltó példája annak, hogy a főváros miként működik együtt a fejlesztésekben a kerületekkel.    

 

Kitért arra is, hogy sok új fejlesztési programot készítenek elő, a városvezetés felhagyott az elődei által kedvelt ad hoc jellegű, intuitív várostervezési modellel, és rendszerszintű stratégiában, hosszú távú tervekben gondolkodik.