2,7 milliárdos fejlesztés a a debreceni repülőtéren
A kockázati tőkebefektető és ipari ingatlanfejlesztő XANGA cégcsoport az Észak-Alföldi Operatív Program 1.343.482.163 Ft összegű támogatásával, mintegy 2,7 milliárd Ft befektetéssel komplex infrastruktúra fejlesztési programot valósít meg a Debreceni Nemzetközi Repülőtéren, melynek eredményeképpen a határokon is átnyúló régióban meghatározó szerepet betöltő termelő és technológiai bázis, valamint intermodális – többféle közlekedési eszközt kombináló – logisztikai központ épül meg 2013 és 2014 folyamán – olvasható a XANGA INVESTMENT & DEVELOPMENT GROUP közleményében.
A beruházás első lépéseként felújítják és üzembe helyezik a repülőteret a Nagyállomással összekötő iparvágányt, valamint egy vasúti átrakót építenek. A fejlesztés 3 irányvonat egyidejű fogadására teszi majd alkalmassá az intermodális központot.
A létesítmények alapkövét a Logisztika Napja 2013 rendezvénysorozattal egybekötve ünnepélyes keretek között Győri Gyula, a Nemzeti Közlekedési Hatóság elnöke, Kósa Lajos Debrecen Megyei Jogú Város Polgármestere és Dr. Papp László, Debrecen Megyei Jogú Város Alpolgármestere helyezte el.
A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) 2012-ben csatlakozott a Német Logisztikai Társaság (BVL) kezdeményezéséhez, „A Logisztika Napja” programsorozathoz, melynek elsődleges célja, hogy megismertesse a szakma kulisszatitkait az érdeklődőkkel. A programsorozatba bármely cég, felsőoktatási intézmény, nonprofit szervezet bekapcsolódhat oly módon, hogy kinyitja kapuit, meghívja magához az érdeklődő szakmabelieket és laikusokat, betekintést engedve számukra a napi működési rutinjukba, megoldásaikba.
Az üzemeltető XANGA cégcsoport második alkalommal rendez nyílt napot „A Logisztika Napja” programsorozat keretében a Debreceni Nemzetközi Repülőtéren. Tavaly a cargo bázis beruházásrészleteit ismertették, most a vasúté a főszerep.
Az idei nyílt napot Magyarország piacvezető vasúti áruszállító vállalatával, a Rail Cargo Hungaria Zrt-vel közösen szervezi meg a XANGA csoport. A két társaság hosszú távon kíván együttműködni abban, hogy a vasúti iparvágány újraélesztésével, a vasúti átrakó megépítésével, és a közút csatlakozással, a további fejlesztési projektekben megépülő mintegy 50 ezer m2 alapterületű logisztikai csarnok együttessel és a hozzájuk kapcsolódó több hektáros külső burkolt felülettel a Debreceni Nemzetközi Repülőtér a közép-kelet-európai térségben egyedülálló adottságokkal rendelkező regionális intermodális központtá váljon a jövőben.