35 milliárdból új logisztikai raktárközpontot épít a Lidl
Friss raktárközpontot épít a Lidl Magyarországon, az élelmiszerlánc 35 milliárd forintos logisztikai beruházásához a kormány 1,2 milliárd forint vissza nem térítendő beruházás-ösztönzési támogatást nyújt – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
Az új világgazdasági korszak nyertese lehet az, aki időben lép, és hosszú távú versenyelőnyre tesz szert az az ország, ahová most beruháznak a vállalatok – hangsúlyozta. A miniszter ezért különösen nagy jelentőségűnek nevezte, hogy a jelenlegi nemzetközi gazdasági nehézségek közepette a Lidl úgy döntött, a következő nagy beruházását Magyarországon valósítja meg. A logisztikai központtal 400 új munkahelyet teremt a vállalat.
Grósz Jenő, a Lidl Magyarország igazgatóságának elnöke ismertette, hogy negyedik magyarországi logisztikai központját építi meg a társaság a Pest megyei Ecseren, a már működő három raktárbázisnál jóval nagyobb, 62 ezer négyzetméteres létesítmény a tervek szerint 2021 novemberére készül el.
Az élelmiszerlánc 2004-ben jelent meg Magyarországon, 16 év elteltével 183 áruházat és három logisztikai központot működtetnek, az éves árbevételt tekintve pedig már a második legnagyobb kiskereskedelmi lánc az országban. Több mint 7000 munkavállalót foglalkoztatnak, ezzel a vállalat a 12. legtöbb magyar munkavállalót foglalkoztató cég Magyarországon.
Grósz Jenő kiemelte a magyar beszállítókért 2013-ban elindított programot. Mint mondta, ezzel a Lidl célja a magyar termelők, valamint a magyar gazdaság fejlődésének, nemzetközi versenyképességének támogatása. Jelenleg 490 hazai beszállítóval dolgoznak együtt, és csaknem 60 százalékos a magyar termékek aránya a Lidl magyarországi áruházaiban. A magyar termékek kiviteléről szólva jelezte, hogy a teljes magyar palackos borexport csaknem 30 százalékát a Lidl értékesíti, így a vállalat a legnagyobb hazai borexportőr.

Házat építesz vagy Otthont veszel kulcsrakészen? A döntés a te kezedben van!
Iroda

Iroda-költségek az egekben! Ön vagy a cége bírja még?

Óriásit ugrottak az irodák költségei, sok céget fojtogat az áremelkedés!

Itt a nagy hátraarc: 180 fokos fordulat az irodapiacon!

Felújították a myhive Haller Gardenst
Raktár

Ipari műgyanta padlók: miért lett ekkora sikersztori?

Elnyeri végső formáját Szigetszentmiklós új létesítménye

Ez a logisztikai vállalat közel 2700 milliárdnyi bevételt ért el tavaly

Ez a menő – az Etele Pláza újra díjazott lett
Otthon

Hiába hirdeted, nem jönnek a vevők? Van néhány nagyszerű ötletünk a sikerhez!

Eladó egy luxusingatlan mindössze 70 méterre a Balatontól!

Kiadó lakás várja új lakóját az előkelő II. kerületben
Kerti medencére vágysz? Mutatjuk, mit érdemes tudni!
Dizájn

Így lesz tágas egy parányi nappali: 7 szuper ötlet, amit érdemes ellesni

Szőnyeggel borított WC-kefe, kád a konyhában: 8 lakás, ami nélkülöz minden logikát

Rejtett bacitelepek a lakásban: a legszennyezettebb helyekről sokan nem sejtenék, hogy azok

Megéri még téglalakást venni? Panel kontra téglalakás előnyei és hátrányai a szakértők szerint
Pénz

Hagyományteremtő ingatlanközvetítői gálát és szakmai találkozót tartottak
Első alkalommal rendezték meg a Real Estate Stars exkluzív szakmai eseményt az ingatlanközvetítői szakma részére. A szervezők – Leskó Zoltán, független ingatlan- és
Adó és jog

14 baklövés, amit érdemes elkerülni lakásvásárlás során!

Ez most a 3 legmenőbb lakástámogatás

Millióktól eshetünk el, ha nem figyelünk – kisokos az új lakás vásárláshoz

200 milla is lehet a büntetés, ha hibázunk a műemléki ingatlannal
Retail

Ez a logisztikai vállalat közel 2700 milliárdnyi bevételt ért el tavaly
A volumen növekedése és a magas fuvardíjak rekord növekedést eredményeztek az egyik vezető európai logisztikai vállalatnál. a DACHSER 78.3 %-os
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
