Ezeket ne tegye, ha eladná lakását!

Sok mindent hajlandóak vagyunk megtenni, hogy minél rövidebb idő alatt, vagy minél magasabb áron értékesítsük otthonunkat. Van azonban néhány dolog, amit nem szabad tennünk, ha a sikeres lakáseladás a cél.

Kép forrása: sheknows.com

Ne költsön túl nagy összeget felújításra!

A felújításnak akkor van értelme, ha legalább a bekerülési költségének négyszeresét visszahozza. Ha úgy látjuk, hogy nem nyerünk rajta annyit, felesleges belevágni, inkább adjuk egy kicsit olcsóbban az ingatlant, hogy így is vevőre találjon. Nagyobb projektek helyett inkább kisebb kozmetikázásra áldozzunk.

Ne becsülje alá a külcsínt!

Különösen igaz ez a társasházi lakások esetében, ahol maximum a bejárati ajtót lehet kicsinosítani. Ha családi házunk van, persze adjunk bele mindent, a kert rendbetételétől, a kerítés rendbehozásáig. Ha lakásban lakunk, és szomszédaink nem ügyelnek a lépcsőház tisztaságára, ajánljuk fel nekik segítségünket a rendrakásban.

Családi ház rendezett udvarral és bejárattal a XX. kerületben

Még több képért kattintson a fotóra!

Ne kérjen többet az ingatlanért, mint amennyit az valójában ér!

A kínálati piacon eladóként könnyen nyeregben érezhetjük magunkat, és egy esetleges alkuval is kalkulálva, beleeshetünk abba a hibába, hogy alaposan túlárazzuk otthonunkat. A vevők viszont nem fognak többet fizetni érte, mint amennyit az valójában ér. Egy irreálisan magas áron meghirdetett ingatlan hónapokig a piacon ragadhat, és elképzelhető, hogy már akkor sem érdekli a vevőket, ha engedünk az árból.

Ne zsúfoljon be mindent a beépített szekrényekbe!

Az természetes, hogy a vevők érkezése előtt rendet teszünk, és kitakarítjuk a lakást. A rendrakás azonban ne abból álljon, hogy mindent begyömöszölünk a beépített szekrényekbe. Mivel a beépített bútorok a lakás részét képezik, nem tilthatjuk meg a vevőknek, hogy bekukkantsanak a beépített szekrényekbe, ha szeretnék megnézni, mennyi tárolóhely van. Egy telezsúfolt beépített szekrényről egyből azt gondolnák, hogy nem lehet benne praktikusan elpakolni.

Példás rend egy kecskeméti panellakásban

Még több képért kattintson a fotóra!

Ne feledkezzen el a szagokról!

A dohányzás és a kisállatok szaga sokszor észrevehetetlen a tulajdonosok számára, de ha küzdöttünk valaha penésszel, a dohos szag is beleivódhatott bútorainkba. Az alapos szőnyeg és kárpittisztítás, függönymosás tehát alap, ha eladnánk otthonunkat. Sajnos bizonyos szagok, még így is eltüntethetetlenek, egy festés és állandó szellőztetés azonban sokat segíthet, azokat a dohos bútorokat, szőnyegeket pedig, amelyeket tudunk nélkülözni, inkább dobjuk ki.

És a részletekről sem!

A vevők sokszor a legapróbb részleteket veszik észre először. Figyeljünk arra, hogy minden lámpában ég-e az összes villanykörte, és takarítsuk át a lámpaburákat is. Ragyogjon az összes ablak, és nézzük meg nem szorulnak-e a beltéri ajtók, nem csöpögnek-e a csapok. Ezeken kívül természetesen még rengeteg apróságot felsorolhatnánk, ami percek alatt javítható.

Szépen rendben tartott családi ház Tökölön

Még több képért kattintson a fotóra!

Ne személyes tárgyaival dekorálja a lakást!

És ezalatt nemcsak a családi fotókat értjük, a politikai-, vallási hovatartozást szimbolizáló relikviák, sport relikviák, trófeák is ebbe a kategóriába tartoznak. Erről korábban már itt írtunk részletesen.

Ne legyen a lakás túl trendi!

Nagyon jó, ha eladás előtt kicsit kipofozzuk otthonunkat, de ne a legújabb divat szerint. A festésnél válasszunk visszafogottabb színeket, és minden egyéb felújításnál is a hagyományosabb stílusok és színek határozzák meg a munkálatokat.