Álom után rémálom – Erre nem szeretnénk hazaérkezni nyaralásból!
Valljuk be, egy jól vagy akár rosszul sikerült nyaralás után is az motoszkál a fejünkben a hazafelé vezető úton, hogy otthon vajon minden rendben ment-e, amíg távol voltunk.
Ugyanis senki nem szeretne egy álomnyaralásból arra hazaérkezni, hogy a lakását kipakolták, esetleg elárasztotta a víz, leégett, és nem is sorolnánk tovább az egyéb elképzelhető rémálmokat, amik távollétünk alatt bekövetkezhetnek. Inkább elmondjuk, hogyan lehet a bajt megelőzni.
Riasztóval felszerelt álomlakás TerézvárosbanMég több képért kattintson a fotóra!
Turbózzuk fel a meglévő biztonsági rendszerünket!
Magyarországon még nagyon sok lakásban nincsen riasztó, ezért ha megtehetjük még nyaralás előtt szerezzünk be egyet, ha pedig van már riasztónk, de nincs a rendőrséghez bekötve, köttessük be. Ha nem engedhetünk meg magunknak egy riasztórendszert, akkor is sokat tehetünk otthonunk biztonságáért.
Tegyünk úgy, mintha el sem utaztunk volna!
Ha kertes házban lakunk, és kis kedvenceinket otthon hagyjuk, biztosan megkérünk valakit, hogy rendszeresen etesse, itassa őket. Az illető persze minden bizonnyal meglocsolja majd a virágainkat is, kiüríti a postaládánkat, és szemétszállításkor kihúzza majd a kukánkat is. De ha lakásban lakunk, és nincsenek háziállataink, akkor is kérjünk meg valakit erre a feladatra, hogy folyamatosan legyen mozgás a lakásban.
Panorámás penthouse lakás egy 24 órás biztonsági szolgálattal rendelkező lakóparkbanMég több képért kattintson a fotóra!
Használjunk okostechnológiát!
A betörők távoltartásában az okostechnológia is segítségünkre lehet. Érdemes a házat időzített-, vagy okos villanykapcsolókkal felszerelni, esetleg egy TV szimulátort beszerezni.
Ellenőrizzünk mindent még egyszer!
Indulás előtt még egyszer ellenőrizzük le, hogy minden ablakot becsuktunk-e, minden elektromos eszközt kihúztunk-e, a vízcsapokat (sőt akár a főcsapot!) elzártuk-e, a riasztót bekapcsoltuk, és az ajtót bezártuk-e. Ha indulás után még mindig bizonytalanok vagyunk az okostechnológia abban is segíthet, hogy mindezt távolról leellenőrizzük még egyszer.
A jó szomszédság sokszor többet ér, mint a biztonsági kamerák
Ilyenkor szerencsés, ha jó viszonyban vagyunk a szomszédokkal. Kérjük meg őket is, hogy figyeljenek, amiben egyébként nagy segítségükre lehet, ha az udvart lépésérzékelős világítással szereljük fel. Ha nem nagyon ismerjük a szomszédokat, vagy kifejezetten nem bízunk meg bennük, akkor viszont inkább ne is tudassuk velük, hogy elutazunk.
Gyönyörű lakás egy jó lakóközösséggel rendelkező társasházban, a VII. kerületbenMég több képért kattintson a fotóra!
Ne hagyjunk jól látható helyen értékes dolgokat!
Ha a kerítésen keresztül könnyen be lehet látni az udvarunkra, ne hagyjunk elől egy értékesebb biciklit, vagy kerti gépet-, szerszámot sem, mert ez mind vonzó lehet a betörők számára.
Készítsünk egy listát az értékeinkről!
Nem mintha nem tudnánk, hogy milyen értékeink vannak, de érdemes egy listát írni, amin a drágább gépek, berendezések, eszközök sorozatszámát, gyártási számát is feltüntetjük. Ezt a listát ne hagyjuk otthon, és ha minden óvintézkedésünk ellenére, arra érünk haza, hogy a lakást kipakolták, ezzel a listával mehetünk a rendőrségre.
Ne mindenki szeme láttára csomagoljunk!
Ha a házunk előtt álló autóba hordjuk be a csomagokat, azt nemcsak a szomszédok, hanem bárki láthatja, aki az utcán jár. Pakoljunk be inkább addig, míg az autó az udvarban, vagy a garázsban áll.
Ne tegyük közhírré, hogy elutaztunk!
Óvakodjunk attól, hogy a közösségi oldalakon utazásunk minden örömteli pillanatát mindenkivel megosszuk. Ezzel várjunk, míg hazaérünk, vagy hozzunk létre egy zárt csoportot a közvetlen családtagjaink, barátaink számára, és csak ebbe a csoportba posztoljunk.