Varga: 3-5 év alatt lehetne kivezetni a devizahiteleket
Három-öt év alatt lehetne kivezetni a lakáscélú deviza alapú jelzáloghiteleket – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pénteken az M1 Ma reggel című műsorában, kiemelve, hogy a kormány olyan megoldást szeretne találni a devizahitelesek problémájára, amellyel jövőre már 15-20 százalékkal csökken az érintettek törlesztőrészlete.
Varga Mihály hangsúlyozta: olyan megoldás szükséges a devizahitelesek problémájára, amely lehetővé teszi a lakáscélú jelzálog alapú devizahitelek kivezetését és amellyel nem járnak rosszabbul azok, akik forint alapú hitelt vettek fel.
A nemzetgazdasági miniszter felidézte: a kormány arra kérte a bankokat, hogy 2013. november 1-jéig módosítsák a szerződéseket és tegyenek lépéseket a törlesztőrészletek csökkentése érdekében, mivel azonban a visszajelzések alapján a bankok nem tudtak “tömeges megoldást találni” az elmúlt két hónapban, ezért a Nemzetgazdasági Minisztérium most azon dolgozik, hogy november elseje után haladéktalanul be tudjon terjeszteni egy, a devizahitelesek problémájára megoldást kínáló javaslatot.
A kormány olyan megoldást szeretne, amelyben szakmai konszenzus van, ugyanakkor Varga Mihály szerint “ha csak ez egy forintba kerül is a bankoknak, azt nem fogják támogatni, de hát sebaj, nekünk az emberek érdekeit kell nézni ebben az ügyben is”.
A nemzetgazdasági miniszter kiemelte: arra is figyelni kell, hogy a “magyar bankrendszer azért ne dőljön be a történet végén”. A bankok tőkemegfelelési mutatója jó, azonban a végtörlesztés miatt elkönyvelt veszteségekhez hasonló nagyságút sok bank már nem tudna megfinanszírozni – mondta Varga Mihály.
A Magyar Bankszövetség elnöke, Patai Mihály korábban 10-15 éves, elnyújtott megoldást javasolt. Erről Varga Mihály azt mondta: “annyi időnk nincsen”. “Az azonnali megoldásra most kisebb esélyt látok, de arra, hogy egy 3-5 éves időtartamban vezessük ki ezt a terméket, arra azért jóval nagyobbat” – mondta a miniszter.

Nyár a városban: így lehet hűvösebb, kényelmesebb és fenntarthatóbb az élet a legmelegebb hónapokban
Iroda

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet

Az iroda, mint üzleti eszköz: miért választ egyre több vállalat szolgáltatott megoldást?

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Megtorpant a lakáspiac? Már az ingatlanközvetítők többsége is a kereslet visszaesését látja

Karácsony nemet mondott, Vitézy azonnal visszavágott: így robbant ki az újabb vita a Hősök teréről

4 lakás, amely beleférhet az Otthon Startba – köztük egy panorámás családi otthon is

Figyelmeztet az MNB: elszálltak a lakásárak, beavatkozás nélkül megtorpanhat a piac
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Az iroda új szerepe: költségből stratégiai fegyver
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





