Rekord évet zárt a globális ingatlan tanácsadó vállalat
89 000 négyzetméteres bérbeadási volumen, 38 százalék részesedés és 117 sikeres tranzakció.
A Cushman & Wakefield és a DTZ sikeres összeolvadása után a cég a 2015-ös évben rekordnak számító 89,000 négyzetméteres bérbeadási volument produkált, ami 38% részesedést jelent az ügynökségi piacon. A vállalat 117 sikeres tranzakciót zárt a múlt évben, amiből 21 darab 1 000 négyzetméter feletti volt.
A budapesti irodapiac fenntartotta a 2014-ben indult felívelését 2015-ben is, és megdöntötte korábbi csúcsát a teljes bérbeadási volumen tekintetében. Közel 538 000 négyzetméter irodaterületre kötöttek szerződést az év során, ami 16%-os emelkedést jelent a 2014-es évhez képest. A kereslet növekedése és az új irodaátadások hiánya tovább csökkentette az üresedési rátát, ami a recesszió előtti szinten, 12,1%-on állt 2015 év végén. A budapesti irodapiac kihasználatlansága ezzel már alacsonyabb, mint a prágai és varsói értékek, mely gyökeres változás a 4 évvel ezelőtti helyzethez képest.
David M. Johnston, Partner, a Cushman & Wakefield budapesti irodabérbeadási vezető, elmondta: „2015 bérbeadási volumene minden várakozást felülmúlt. Gyakorlatilag nem történt új bériroda átadás, ami mégis megjelent, azt rögtön felszívta a piac. Arra számítunk, hogy a jelenlegi piaci lendület 2016-ban is kitart, mivel a keresleti oldal továbbra is erős, amit megtámogat a limitált új bériroda átadások száma. Ezáltal várhatóan a kereslet továbbra is meghaladja majd a kínálatot, és az üresedési ráta tovább fog csökkenni. Ahogy a piaci folyamatok egyre inkább a bérbeadóknak kedveznek, a különböző bérlői ösztönzők csökkenni fognak a legjobb területekre, növelve az effektív bérleti díjakat. Emelkedő bérleti díjakra számítunk a legnépszerűbb alpiacokon (például: Váci úti irodafolyosó), a túlkínálat csökkenésére a külsőbb városrészekben, és több fejlesztő komolyabban megfontolhatja a spekulatív irodafejlesztések elindítását.”

Kormányváltás után: egyelőre nem torpant meg az újépítésű piac
Iroda

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Az iroda új szerepe: költségből stratégiai fegyver
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Nem az a kérdés, mennyi kölcsönt ad a bank – hanem az, hogy mennyit kell majd éveken át fizetned

Teljesen átírhatják Budapest ingatlanpiacát? Vitézy már az első napokban nekimegy a kiemelt lakóparkoknak

Még mindig drágulnak a lakások, de már nem egyformán

Fordulat a nagyobb értékű ingatlanok piacán: eladnak a régi befektetők, érkeznek a fiatal vállalkozók
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt
Retail

Csaknem 200 milliárd forintért vásárolták fel a volt miniszterelnök cégét
Az ügylet nyomán új, Lazard CL nevű globális üzletág jön létre.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





