Padlón marad az ingatlanpiac
A GKI szerint nem mostanában fog újjáéledni a lakáspiac, az árak emelkedése nem várható. A GKI fővárosi ingatlanpiaci indexének értéke 2010 januárjában –29,2, ami lényegében…
A GKI szerint nem mostanában fog újjáéledni a lakáspiac, az árak emelkedése nem várható.
A GKI fővárosi ingatlanpiaci indexének értéke 2010 januárjában –29,2, ami lényegében megegyezik az egy negyedévvel ezelőtti megkérdezés során kapott átlagértékkel. A szereplők szerint a kicsivel a mélypont feletti stagnálás folytatódik, az ingatlanpiac várhatóan a közeljövőben nem kel fel a padlóról.
Budapesten a panellakások és a belvárosi társasházi lakások esetében a legerősebb a túlkínálat. Ez utóbbi az egyetlen szegmens, ahol romlott a megítélés. Az előző felméréshez képest javultak a helyzetértékelések a budai oldalra és a családi házakra vonatkozóan.
Kelet-Magyarország a panellakások piacának értékelése romlott meglehetősen nagymértékben, de a nem panel társasházi lakások esetében is kedvezőtlenebbé vált a helyzet. Nyugat-Magyarországon mindhárom szegmensben nőtt a túlkínálat mértéke.
A válaszadó ingatlanfejlesztő és -forgalmazó vállalkozások a következő 12 hónapban a fővárosban és a vidéki térségekben is alapvetően változatlan piaci helyzetre számítanak.
A 2010. januári felmérés eredményei szerint a lakásépítésre és -vásárlásra vonatkozó lakossági várakozások az előző negyedévhez képest számottevően romlottak. A lakásépítést vagy vásárlást tervezők aránya januárban mindösszesen 1% volt. A lakásfelújítást és -korszerűsítést biztosan vagy valószínűleg tervezők aránya is további enyhe visszaesést mutat az előző negyedévhez képest. 2010 januárjában a meglévő lakásokon a háztartások 0,8%-a tervez biztosan jelentős fejlesztéseket egy éven belül – szemben az októberi 0,9%-kal.

Kormányváltás után: egyelőre nem torpant meg az újépítésű piac
Iroda

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Józsefvárost is eléri az Airbnb-szigor? – Egyes környékeken teljesen leállhat az új lakáskiadás

A következő hónapokban árcsökkentésre kényszerülhetnek a túlárazott ingatlanok tulajdonosai

Nem az a kérdés, mennyi kölcsönt ad a bank – hanem az, hogy mennyit kell majd éveken át fizetned

Teljesen átírhatják Budapest ingatlanpiacát? Vitézy már az első napokban nekimegy a kiemelt lakóparkoknak
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





