Újabb multik jöhetnek Magyarországra-Ígéretes fejlemények Cannes-ban

A cannes-i MIPIM ingatlanos világkiállításon újabb három multinacionális cég fogalmazott meg határozott elképzeléseket arról, hogy Magyarországra költöztetné regionális központját.

Ezek között szerepel a francia Alstom – amely egy körülbelül 160 munkahelyet teremtő központot alakítana ki a magyar fővárosban – a 3M, amely egy logisztikai központot telepítene Budapestre, valamint a Christian Dior, amely irodaközpontjának a volt Balettintézetet tenné meg. A fenti multik budapesti terjeszkedési szándéka egyelőre még csak a tervek szintjén létezik, azonban a cégek erősen vizsgálják a lehetőségeket. A cannes-i MIPIM ingatlanos világkiállításon a Budapest Business Region meghívására Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter a világ 80 legjelentősebb vállalatának stratégiai döntéshozói előtt tartott előadást a Budapest és a főváros régiójában rejlő lehetőségekről a Budapest által szponzorált un. végfelhasználók ebédjén (“End Users Lunch”).

A cannes-i MIPIM ingatlanos világkiállításon a Budapest Business Region, valamint Budapest Fővárosa és az ITDH által szervezett közös megjelenés a szereplők összefogásával idén kiemelt lehetőséghez juttatta a magyar fővárost. A budapesti fejlesztőket tömörítő Budapest Business Region meghívására Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter a világ 80 legjelentősebb vállalatának – egyebek mellett a Microsoft, a General Electric, illetve a UPS stratégiai döntéshozói előtt érvelt a magyar főváros előnyeiről. Budapest a MIPIM-en részt vevő végfelhasználók ebédjének (“End Users Lunch”) exkluzív szponzoraként rövid előadás keretében foglalta össze a régió előnyeit.

A Budapest és a Budapest Business Region által támogatott “End Users Lunch” a MIPIM történetében is jelentős esemény, hiszen mindeddig példátlan módon sikerült összegyűjteni a világ 80 vezető cégének stratégiai döntéshozóit, akik kiemelten érdeklődnek a közép-kelet európai terjeszkedés iránt. A miniszter hétperces gondolatmenetét a válság kettős természetére alapozta, és a hatékony válságkezelő intézkedések, valamint a szükséges szerkezeti reformok mellett a lehetőségek kiaknázásának fontosságára hívta fel a figyelmet. “A magyar kormány olyan lépéseket és szerkezeti változásokat kezdeményezett, amelyek nem csak a válságból való gyorsabb kilábalást segíthetik, de Magyarország jobb pozícióba is kerülhet, mint amilyenben a válság elérte” – tette hozzá Bajnai Gordon miniszter.

A beszédben elhangzottak a végfelhasználók szempontjából legerősebb érvek: a régió fő vonzereje az európai viszonylatban előnyös stratégiai elhelyezkedése, mely költséghatékony és minőségi munkaerővel, valamint bizonytalan piaci környezetben is stabil és támogató háttérrel párosul.

Az eseményen rövid beszédet mondott Demszky Gábor főpolgármester, és a politikusok látogatást tettek a budapesti standra, mely idén először a főváros, az állam, és a fejlesztők széleskörű összefogásával valósul meg: Budapestet a 21 ingatlanpiaci szereplőt tömörítő Budapest Business Region klaszter, Budapest Fővárosa, valamint az ITDH képviselte.