Technológiai fejlesztés a Bumet Hungary Kft.-nél – van, aki már a válság utáni időkre gondol
A gazdasági válság ellenére a debreceni székhelyű holland tulajdonú Bumet Hungary Kft. technológia-fejlesztési beruházást hajtott végre: a főként autóipari beszállító vállalkozás csúcstechnológiát képviselő, új lézervágógépet vásárolt.
A beszerzés a “Komplex vállalati technológiafejlesztés mikro-, kis- és középvállalkozások számára” című GOP konstrukció keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg. A 2008 végén megkezdett és 2009 áprilisában lezárt projekt mintegy 190 millió forint költségvetéssel valósult meg, melyből a támogatás csaknem 57 millió Ft-ot tett ki.
A beszerzésen kívül a forrásokat marketing kiadvány készítésére, IT-fejlesztésre, képzésre valamint szervezeti hatékonyság fejlesztési tanácsadás igénybevételére fordította a cég. Utóbbi szolgáltatást az üzleti és befektetési szolgáltatások piacán egyedi üzletmodelljéről ismert holland-magyar DBH Group-tól vette igénybe a Bumet. A DBH a projekt megvalósításában is jelentős szerepet töltött be, hiszen a pályázat sikeres kidolgozásában illetve teljes folyamatának operatív menedzselésében is támogatta a vállalatot.
A projektnek köszönhetően a Bumet Hungary Kft. jelentősen megnövelt kapacitással képes a mai kor technológiája szerint kiváló minőségű lézervágott alkatrészek gyártására. Így a Bumet az eddigieknél is hatékonyabban tud részt venni a piaci versenyben, a termelés gazdaságosabb lett, sikerült a kapacitások méretgazdaságos kiépítése, lehetővé vált az igények még magasabb színvonalú kiszolgálása. Ezen intézkedések nagyban segítik a vállalkozást a gazdasági válság okozta problémák áthidalásban.

Zöldebb, élhetőbb városi otthonok – lakóparkok, amelyek a jövőre készülnek
Iroda

Új építésű lakáspiac: a VI. kerületben már 3 millió Ft/m² felett az átlagár – Erős évzárás után óvatosabb 2026 jöhet

Azonnal használható iroda megkötések nélkül – így működik ma a rugalmas irodabérlés

Találd meg a céged új irodáját gyorsan, felesleges körök nélkül

Nem az ár dönt többé: így írja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a jóllét és a rugalmasság
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Extrém határidő, nulla licit: így maradt vevő nélkül az állami rezidencia

Mi vár a magyar ingatlanpiacra 2026-ban? A piacvezetők szerint most dől el, ki marad talpon

Hirdetést feladni bárki tud, eladni viszont csak kevesen – Te ne tartozz azok közé, akik csak hirdetnek!

Fordulat Szegeden: tízezres tonnában mérhető a szén-dioxid kibocsátásának csökkenése
Dizájn

Csak pár dolgot változtass az unalmas konyhán, és rá sem fogsz ismerni: bevált trükkök

Csúszda a lakásban? Meghökkentő néha, hogyan rendezik be a házukat az emberek

Tehéntrágya a falon, kávézacc a padlón? Így takarítanak a világ más országaiban

Irritálja a szemet és a légzőrendszert, ha ezzel takarítasz otthon: mutatjuk, mire tudod lecserélni
Pénz

Elkezdődött az év és vele együtt Magyarország eladósítása is
Újabb devizakötvényekkel lép piacra Magyarország.
Adó és jog

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodabérlés új szemlélettel: miért választják egyre többen a szolgáltatott irodákat?

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban
Retail

Ma még beszerezhető a pezsgő és a virsli – így alakul az üzletek nyitvatartása szilveszterkor és újévkor
Mutatjuk a részletes nyitvatartási rendet.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





