Így lehet még több pénzt lehúzni az államról
A lakástakarékpénztár kétséget kizáróan ma a legmagasabb hozamot adó befektetési forma, ha lakáscéllal rendelkezünk. A befizetésekre járó 30%-os állami támogatás nagy segítséget jelent, bár még most is sokan kétségek között őrlődnek, hogy miként szerezhetnek évente 72 ezer forintnál többet. Ehhez több szerződést kell kötni, ami pedig csak közeli hozzátartozók nevére szólhat. A következőkben áttekintjük, hogy ki is értendő bele ebbe a körbe.
A lakástakarék nem véletlenül a legnépszerűbb lakáscélú befektetési lehetőség jelenleg. Korábbi cikkünkben részletesen írtunk a lakástakarék előnyeiről, melyet itt olvashatsz. A befizetésekre 30%-os állami támogatás jár, de egy szerződésre vonatkoztatva éves alapon maximum 72 ezer forint kaphatunk. Igen ám, de az állami támogatás megtöbbszörözhető, ha több szerződést kötünk.
Érdemes tudni, hogy egy lakástakarék szerződésen két személyt is feltüntetnek. Az egyik maga a szerződő, míg a másik a kedvezményezett, utóbbi fogja a pénzt felhasználni. Ha a szerződő nem jelöl meg kedvezményezettet, akkor egyben ő maga lesz a kedvezményezett is, vagyis a saját nevére használhatja fel az állami támogatást.
Viszont a törvények megengedik, hogy több szerződést is köss, de a szerződéseken különbözőnek kell lennie a kedvezményezett(ek)nek. De, nem lehet akárki kedvezményezett, csak és kizárólag a szerződő közeli hozzátartozója lehet ez a személy. Ebbe pedig beletartozik az is, hogy kedvezményezettként jelöljük meg az örökbefogadó-, a mostoha- vagy esetlegesen a nevelőszülőt.
Korántsem mindegy, hogy összességében hány szerződést sikerül kötni családszinten. Egy szerződésnél egy év alatt a havi 20 ezer forint befizetése mellett 72 ezer forint lesz az állami támogatás. Két szerződésnél már éves alapon 144 ezer forintról, míg háromnál már 216 ezer forintról beszélünk. Persze, a támogatás a befizetéshez jár, tehát gondoskodni kell arról, hogy a példánál maradva havonta 20-40-60 ezer forintot befizessünk.
Természetesen a különböző szerződéseknél összegyűjtött összeget felhasználhatjuk egy adott lakáscélra is, ezzel sokkal olcsóbban valósítható meg a kívánt lakáscél. Azt se feledjük el, hogy az LTP-nél a befizetés, az állami támogatás és az esetleges betéti kamatok mellett még kedvezményes kölcsönhöz is hozzájuthatunk. A kondíciókat pedig már akkor lefixáljuk, amikor a szerződést megkötjük, ami 4-5 éves időtávon óriási előny.