10 tipp, hogy megakadályozzuk értékeink sérülését költözéskor

Egy költözés nem elég, hogy iszonyú felfordulással jár, de komoly veszélyt jelent értékeinkre is. Arra pedig már legtöbbször nem is gondolunk, hogy nem csak a költöztetendő holminkban, hanem előző vagy éppen új lakásunkban is kárt tehetünk a bútorok mozgatása során. Íme, 10 tipp, hogy semmi se sérüljön!

Kép forrása: topmoving.ca

Első a selejtezés!

Ha már az összecsomagolás előtt nekiállunk selejtezni, jóval kevesebb dolgot kell majd becsomagolnunk. Ha pedig kevesebbet kell csomagolnunk, azzal időt nyerünk, márpedig a legtöbb sérülés pont az időhiány miatti kapkodás miatt következik be.

Mérjünk!

Ha jóval költözés előtt lemérjük a nagyobb bútorokat, ajtónyílásokat és lépcsőfordulókat, akkor még időben kiderülhet, melyeket nem tudjuk majd esetleg az új lakásba bejuttatni. Ilyenkor célszerű lehet az adott bútordarabtól inkább megválni, ha pedig pótolhatatlan darabról van szó, még lehet, hogy be lehet emelni csigával az ablakon keresztül, de jobb erre is előre felkészülni.

Hangulatos kislakás a XVIII. kerületben

Még több képért kattintson a fotóra!

Törékeny tárgyak

A törékeny tárgyak csomagolása különös figyelmet igényel. A legegyszerűbb, ha újságpapírba csomagoljuk őket, és a dobozt, amelybe pakoljuk őket, maradéktalanul kitöltjük például papírral, vattával, esetleg hungarocell golyókkal. De aki nagy értékű törékeny holmit is szeretne költöztetni, az a nagyobb biztonság érdekében használhat buborékfóliát is, ami tekercsben is kapható.

A törékeny tárgyak szállítására használt dobozt pedig minden esetben ragasszuk le ne csak felül, hanem alul is. Valamint vegyük figyelembe, hogy a törékeny tárgyak nehezebbek, ezért ne pakoljunk velük tele egy nagyobb dobozt, mert az alja kiszakadhat. És természetesen írjuk rá a dobozokra, hogy törékeny.

Napfényes otthon Baján

Még több képért kattintson a fotóra!

Megfelelő méretű dobozok

Ha a közeli kisboltból sikerül különböző méretű dobozokat beszereznünk, akkor a kisebb dobozokba nehezebb, a nagyobb dobozokba könnyebb tárgyakat csomagoljunk, így egyiknek sem fog kiszakadni az alja.

A költöztető cégek gyakran biztosítanak egyforma méretű dobozokat a kisebb tárgyak elcsomagolásához, ami nekik azért jó, mert az egyforma dobozokat könnyebb egymásra pakolni a teherautóban. Ezek a dobozok gyakran szintén túl nagyok ahhoz, hogy kizárólag nehéz tárgyakkal pakoljuk tele őket, ezért a legjobb, ha félig telepakoljuk nehezebb dolgokkal, például könyvekkel, a tetejükre pedig ruhákat rakunk.

Gyönyörű terasszal a IX. kerületben

Még több képért kattintson a fotóra!

A bútorokat is csomagoljuk be!

A bútorokat is csomagoljuk be, erre a célra a költöztető papírpaplanok a legalkalmasabbak, amelyeket a legtöbb költöztető biztosít, természetesen nem ingyen. De akár magunk is vásárolhatunk tekercsben kapható, nagyméretű fóliát a becsomagolásukhoz.

Szereljünk le mindent, ami leszerelhető!

A bútorokról általában az olyan kisebb kiálló részek törnek le mozgatáskor, mint a fogantyúk vagy a lábak, sőt sokszor ezeken az apróságokon múlik, hogy egy bútor átfér-e egy ajtón. Ezért ha lehet, minden ilyet szereljünk le, és csomagoljunk el egy helyre, gondosan feliratozva, hogy mi mihez, és hova tartozik.

Védjük a padlót és a lépcsőt is!

A padlót és a lépcsőket a legegyszerűbben csúszásgátló fóliával védhetjük, amit lehet, hogy a költöztető cég is biztosít számunkra, így mindenképp érdeklődjünk utána.

Takarjuk be az ajtókereteket is!

A költöztető papírpaplanok arra is tökéletesek, hogy a szűkebb ajtónyílások kereteit megvédjük a sérülésektől, ezeket rugós szorítóval lehet az ajtókeretre rögzíteni. Mielőtt szerződést kötünk egy költöztető céggel, érdeklődjünk utána annak is, hogy ezt tudják-e biztosítani.

A különleges darabokat semmiképp se költöztessük magunk!

Ha úgy döntünk, hogy költöztető cég nélkül, családi-, baráti segítséggel bonyolítjuk le a költözést, az olyan tárgyak, költöztetését, mint például egy zongora vagy pianínó továbbra is bízzuk profikra.

Biztosítsuk a ház előtti parkolóhelyet a költöztető autó számára!

A legtöbb sérülés nem azalatt az idő alatt történik, mialatt a holmink a teherautóban van, hanem be és kipakoláskor. Ezért fontos, hogy a költöztető autóig megtett út a lehető legrövidebb és legsimább legyen. Ráadásul sok költöztető csak szállítmánybiztosítást köt, ami azt jelenti, hogy a biztosítás csak a teherautóra pakolástól a lerakodásig szól, erre figyeljünk szerződéskötéskor.