A tökéletes kerti tároló titka!

A kerti tároló amolyan mostohagyerek, hiszen csak a kerti szerszámok (és még ki tudja, mi minden) tárolására használjuk, így nem biztos, hogy sok gondot fordítunk a külső megjelenésére, a belsőre pedig valószínűleg még annyit se.

Családi ház helyes kis fából épült tárolóval Fonyódon

Még több képért kattintson a fotóra!

Pedig egy szép kertnek egy kívülről is mutatós tároló az éke lehet, ha pedig belül is tiszta és rendezett, akkor nemcsak könnyebben találunk meg benne mindent, de egy kis helyet is felszabadíthatunk benne magunknak palántázáshoz.

Íme, a tökéletes kerti tároló 5 ismérve:

Kívülről mutatós és illik a kertbe

A barkácsáruházakban gyönyörű kis faházakat lehet kapni kerti tárolóként, amik nem biztos, hogy praktikusak, de az biztos, hogy borzasztó drágák. Kerti tárolónak egy már meglévő melléképületet is használhatunk, nem árt azonban kicsit kicsinosítani.

Érdemes a házzal megegyező színűre festeni, a környezetében pedig egy kis tereprendezést végezni. A ház körül betonozzuk, vagy térkövezzük le a talajt, de a mosott kavics burkolat is remek lehet, és jó, ha egy kis ösvényt is kialakítunk a ház és a melléképület között. Aki pedig igazán ügyes akár fából is építhet egy helyes kis kerti tárolót, mint amilyen ez is egy balatonfüredi családi ház udvarán.

Még több képért kattintson a fotóra!

Van benne egy munkaasztal palántázáshoz

Tegyünk rendet és szerezzünk be egy munkaasztalt palántázáshoz. A legjobb, ha egy mosogatótálca is van benne, de egy falikút is megteszi. Persze nem kell, hogy egy vagyonba kerüljön, elég, ha egy régi konyhaszekrény elemet kicsit felújítunk. Fölé pedig kerülhetnek polcok, vagy ugyanannak a konyhaszekrénynek az egyik felső eleme. Bármiből is készítjük azonban, arra ügyeljünk, hogy strapabíró anyagból legyen, ami jól bírja a párát és a napfényt is.

Kép forrása: kitchendesigns.com

Nincs benne semmi felesleges, de minden a helyén van

Selejtezzük ki a kerti szerszámokat, és csak azt tároljuk itt, amit tényleg használunk. A leggyakrabban használt kisebb szerszámokat tegyük egy gurolós, kerti műanyag tárolóba, így könnyedén magunkkal vihetjük a kertbe.

A ritkábban használt eszközök tárolására használjunk polcokat, műanyag dobozokat, kosarakat, kampókat. Ha gyerekeink is vannak és nem zárjuk a tárolót, a növényvédő szereket, permetezőszereket tegyük a felső polcokra. A nagyobb eszközök például lapát, ásó, gereblye tárolására használjunk kampókat, a fűnyírónak pedig hagyjunk egy kis szabad helyet az egyik oldalon a fal mellett.