Mi történik a világkiállítás után Dubaiban?

A grandiózus események közül a világkiállítás az egyik legnagyszerűbb. Megmutatja az emberiség leleményességének legjavát, az először látható újdonságokat és a nemzeti pavilonokban minden nemzet büszkélkedhet a saját kultúrájával.

Megrendezni egy expót nagy büszkeség egy városnak, de rosszul is elsülhet és gazdasági csődöt meg egy csomó csüggesztő építészeti katasztrófát eredményezhet.

Ha viszont jól sül el, akkor a megmaradó épületek hasznosítása igazolja a hatalmas költségeket, inspirálja a városlakókat és megmutatja a világnak, hogy a városvezetés hosszútávra is képes tervezni.

A 2020-as expo magmaradó épületeinek hasznosítására készült terveket hozták nyilvánosságra Cityscape Global 2017 kiállításon. Az expo területét District 2020-nak nevezik majd. Dubai déli részén található és a kiállítás után átfogó átalakításokon megy majd át. Fél évvel az expo zárása után veheti használatba a nagyközönség.

Néhány épület változatlan marad, mint például a sólyomszárnyak ihlette, Santiago Calatrava tervezte UAE National Pavilion, vagy a Dubai World Trade Center, néhányat csak belül építenek át, például a Fenntarthatósági Pavilon oktatási centrumként működik majd tovább.

A kerület nem csak üzleti központ lesz, hanem lakónegyed is, 700 000 m2 lakóteret, oktatási létesítményeket, parkokat, hat focipályát és egy plázát (a kupolája alatt hatalmas kerttel) mutatnak a tervek. A világ egyik első 5G-s mobilhálózata teszi majd a kerületet okosvárossá.

Két céggel már meg is állapodott a városvezetés arról, hogy a megürülő irodaházakba költöznek. Szabadkereskedelmi övezetként is működik majd a kerület, az elhelyezkedése, (egy metrómegállóra van az Al Maktoum Nemzetközi Repülőtértől) erre nagyon alkalmassá teszi.

Az expo területének 80 százalékán hasznosítják az építményeket a kiállítás bezárása után is és a tervezők azt remélik, hogy az átadás után a környék önálló fejlődésnek indul.

(Forrás: expo2020dubai.ae)