Elindult a főváros idei legnagyobb lakásszámú lakásfejlesztése- Prestige Rómaipark

Már nem építenek nagy lakóparkokat Budapesten
Elindult a főváros idei legnagyobb lakásszámú lakásfejlesztése
8 százalékkal csökkent az új lakásokra kiadott építési engedélyek száma. Ennek egyik oka, hogy ma már nem eladhatók a gyenge minőségű ingatlanok – állítja a Prestige Rómaipark építtetője. Ezt bizonyítják a lakáspiaci adatok is, miszerint a fővárosban visszaesett a nagy lakóparkok építésének száma. A Prestige Rómaipark az idei legnagyobb lakásszámmal rendelkező beruházás, amely kapcsán a befektetői csoport úgy véli, ma már nem lehet ?tömegtermékként? eladni ilyen nagy számban lakást, ezért érdemes a speciális igényekre koncentrálni, és nem árt, ha ?húzónévként? neves építészt bíznak meg a 10 milliárd forintból épülő lakások megtervezésével.

A Prestige Rómaipark fejlesztőjének gyorselemzése szerint az idei év első három hónapjában közel 10 ezer új lakásra adtak ki építési engedélyt, és több mint 7 ezer lakás kapott használatbavételi engedélyt. 2005 I. negyedévi adataival összehasonlítva megállapítható: a kiadott új építési engedélyek száma 8%-kal csökkent, a használatba vett lakások száma közel ugyanannyi. A gyorsjelentés hivatkozik a KSH adataira, amely szerint a befejezett lakások száma 1%-kal csökkent. Az adatokból jól látható az is, hogy visszaesett a vállalkozói lakásépítés, s ezzel együtt a többszintes, többlakásos és lakóparki építkezések, valamint az értékesítésre szánt lakások száma és aránya.
A negatív statisztikai adatok ellenére indult meg 4-hektáros területen Budapest III. kerületében, a Rómaifürdőn, a 4OO új otthonnak helyet adó lakóövezet kialakítása. A Szentendrei út és a Csillagvár Bevásárlóközpont közelségében épülő lakásokat elsősorban nem külföldi befektetőknek, hanem a III. kerület és annak vonzáskörzetében élőknek szánják, s ennek megfelelően alakították ki az átlagárat is. A fejlesztő szerint más beruházók részéről sajtóban megjelenő negatív ingatlanpiaci felhangok nem jelentik feltétlenül a piac stagnálását, hanem inkább arról van szó, hogy a vevők válogatnak a meglévő ajánlatok között. Így csak azokra az új fejlesztésekre van ma már igény, amelyek megfelelő alaprajzi kialakítás mellett, korrekt ár-érték arányt képviselnek az adott helyszínen. A Prestige Rómaipark beruházója a legfrissebb piackutatásokra hivatkozva állítja, a Buda-i oldalon egyre többen szeretnének zöldövezeti és víz közeli lakóparkban lakni, ám az árak sajnos itt már olyan magasak, hogy sokan nem tudják, nem akarják kifizetni az akár 500 ezer Ft feletti négyzetméterárat, amely a legtöbb esetben nem megfelelő műszaki és/vagy építészeti tartalommal bíró lakásokat jelent. A Prestige Rómaipark építtetője úgy határozott, ezeknek az igényeknek a kiszolgálására kezdi el építeni lakóparkját, amelynek tervezését Bán Ferenc, Prima Primissima, Kossuth- és Ybl-díjas építészre, a Nemzeti Színház tervpályázatának nagydíjas tervezőjére bízták.