Kína óriási csapást mér a német autógyártókra
Peking a hatalmas város forgalmi dugóit azzal akarja mérsékelni, hogy 2011-ben harmadára csökkenti az újonnan kiadott forgalmi engedélyek számát. Az elképzelése hatására az autógyártók részvényeinek árfolyama meredeken zuhanni kezdett.
A BMW és a Daimler részvényeinek az árfolyama mintegy 5 százalékkal csökkent a hír felröppenését követően. A közlés szerint Peking jövőre 240 ezer forgalomba helyezési engedélyt ad ki, ez a Business Day által idézett szakértő szerint a harmadik a tavaly érvényes számnak.
A kínai konjunktúra éppen a német autógyártók számára jelent igen fontos elhelyezési piacot – hangoztatta Andreas Lipkow, az MWB Fairtrade részvénykereskedője. Ráadásul egyes szakértők szerint Peking városa csak az első lépés, amelyet további szigorítások követnek majd.
A Volkswagen számára jelenleg Kína a legnagyobb piac, a cég közlése szerint az országban működő két vegyesvállalata 2015-ig 10,6 milliárd eurót fordít ottani fejlesztésekre, a cél a VW kínai gyártókapacitásának megduplázása. Hasonlóan fontos célpont Kína a Mercedesnek, a német luxusmárka január és november között 119 százalékkal több autót értékesített az országban, mint tavaly.

Metrodom Green 2. – A fenntartható városi élet új fejezete
Iroda

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

OtthonTérkép mobilapp – Légy te az első, aki tud az árváltozásokról!

Visszatérnek a modern hippik – és darabokra szedik a nagyvárosok lakáspiacát! A Z generáció lakásforradalma már elkezdődött!

Megváltozik az európai lakhatás, és ezt az életedben is érezni fogod – itt a 10 legdurvább változás, ami mindent felforgat!

Black Friday 10 napig! Most fél áron hirdethetsz az Ingatlantájolón!
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





