A raktárpiac is megérezheti: csökkent az ipari termelés júniusban
Idén júniusban az ipari termelés 1,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított adatok azonban 4,1 százalékos növekedést mutatnak, mert kettővel kevesebb munkanap volt idén júniusban – jelentette első becslése alapján a KSH.
Az előző hónaphoz viszonyítva júniusban 1,8 százalékkal csökkent a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás. Februárban volt utoljára az előző havinál alacsonyabb az ipari termelés, akkor 0,5 százalékkal maradt el a januáritól.
Az első fél évben 5,4 százalékkal nőtt az ipari termelés a múlt év azonos időszakához képest. Szerdai jelentésében a KSH 8,7 százalékról 9,1 százalékosra emelte az ipari kibocsátás éves összevetésű májusi növekedését és 6,3 százalékról 6,4 százalékra az áprilisit. Az első negyedévi adatok között a felülvizsgálat 4,4 százalékról 4,3 százalékra csökkentette a januári és 8,0 százalékról 6,4 százalékra a márciusi adatot, miközben 6,0 százalékról 6,2 százalékra emelte a februári mutatót.
A júniusi első becslésében a KSH csupán annyit közölt, hogy mérséklődött a növekedés üteme a legnagyobb súlyú járműgyártásban. Az adatok szerint a járműipar termelése a májusi 17,2 százalékos szárnyalására három és fél éve, 2015 októbere óta nem volt példa. A jelentés szerint lefékeződött az élelmiszer, ital és dohánytermékek gyártásának éves növekedési üteme is a májusi 5,4 százalékról.
A számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása elmaradt a tavaly júniusitól azt követően, hogy májusban 6,6 százalékkal nőtt a termelés, miután áprilisban 2,0 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz mérve. Az ipari termelés júniusi részletes adatait jövő kedden, augusztus13-án közli második becslése alapján a KSH.
Tovább a teljes cikkre
Új építésű lakások Budapesten: 4 különböző életstílus, 4 kiváló lakópark
Iroda

Tokió lett 2025 legjobb „workcation” úti célja – Budapest a 3. helyre szorult vissza

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek

Modern iroda és raktár bérlés Budapesten – Elérhető árak, kiváló elhelyezkedés

Raktár és iroda bérlés – Azonnal költözhető, nagy belmagasságú raktárak a belváros közelében!
Raktár

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek

Kiváló üzleti lehetőség: bérelhető ipari terület kiemelkedő lokációval és GIP1 besorolással

Ipari és logisztikai fellendülés Közép- és Kelet-Európában – Magyarország is kulcsszereplő

Modern iroda és raktár bérlés Budapesten – Elérhető árak, kiváló elhelyezkedés
Otthon

Bérlakás mint befektetés: a csökkenő hozamok ellenére még mindig megéri?

AZ OTTHON START PROGRAM A BEFEKTETŐK ELŐNYÉT NÖVELI: ÍME A SZÁMOK!

Győrben kiadó lakást találni nem egyszerű, ha diák vagy!

Ingyenmillió a közszolgáknak? Egyeseknek életmentő ugródeszka, másoknak csak porhintés!
Dizájn

Extra tárolóhelyet adnak a legapróbb fürdőben is – 5 csodás polcötletet mutatunk

Így mindig tiszta marad a lakás: 5 apró trükk, ami nagyon könnyen szokássá válhat

Ezért dugd be a lefolyót utazás előtt: borzasztó látványra érhetsz haza

Hófehér és vízkőmentes lesz a kád, ha ezzel a zöldséggel dörzsölöd
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Jön az újabb AI-robbanás: mindössze 7 hónapunk maradt a felkészülésre?

Klímaszerelőként dolgoznál vasúti járműveken? Itt a lehetőség!

Így szerezhetsz jól fizető állást 2025-ben – ezekre figyelj a jelentkezésnél!

Felszolgálót keres a veszprémi Oliva Étterem – csatlakozz egy nívós gasztrohely csapatához!
Retail

Csődöt jelentett Németországban a Pepco
Több száz ember állása kerülhet veszélybe.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
