Tőkeemelés a Bonafarm csoport tagjainál
Több mint négymilliárd forintos tőkeemelést hajtott, illetve hajt végre a Bonafarm cégcsoport tagjainál a tulajdonos.
Éder Tamás pr-igazgató tájékoztatása szerint az idei év során a Bonafarm Zrt.-nél jegyzett tőke 5 millió forintról 1,3 milliárd, a Fiorács Kft.-nél 1,2 milliárd forintról 1,9 milliárd, a Sole-Mizo Zrt.-nél 2,8 milliárd forintról négymilliárd forintra nőtt. Folyamatban van a Dalmandi Mezőgazdasági Zrt. mintegy 2,2 milliárd forintos tőkeemelése, melynek eredményeként a cég jegyzett tőkéje 4,9 milliárd forint lesz.
A Bonafarm Zrt. és a Sole-Mizo Zrt. esetében részben korábbi tulajdonosi kölcsönök átalakítására került sor, ugyanakkor a Fiorács Kft. és a Dalmandi Mezőgazdasági Zrt. esetében új források bevonása történt – közölte a cég pr-igazgatója, hozzátéve, hogy a tőkeemelés részben a társaságoknál folyamatban lévő fejlesztések finanszírozásához járul hozzá, részben hitel visszafizetését tett lehetővé.
A Csányi Sándor befektetéseiből álló élelmiszergazdasági cégcsoporton belül a Sole-Mizo Zrt. tejfeldolgozással, a Fiorács Kft. sertéstenyésztéssel, a Dalmad Zrt. szántóföldi növénytermesztéssel és sertéstenyésztéssel foglalkozik. A Bonafarmhoz tartozó nyolc cég 2010-ben 125 milliárd forintos nettó árbevételt ért el; Éder Tamás tájékoztatása szerint 2011-re a cégcsoport összességében 5-6 százalékos árbevétel-növekedést tervez.

Új szintre lépett a Novus Liget: már birtokba adás előtt állnak az A++ energetikai besorolású, Otthon Starttal is elérhető, kertvárosi lakások
Iroda

Átalakul az irodapiac: ezért fordulnak egyre többen a szolgáltatott irodák felé

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban

5+1 érv, amiért a jövő irodája már nem hagyományos bérlésben működik

Rugalmas iroda, azonnali indulás: ezért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket

A drága ajándékokat már novemberben megvettük, karácsony előttre ez maradt
Otthon

Balatoni otthonok Otthon Starttal: már csak 10 lakás maradt a MyLelle Residenceben

Mit tegyünk ingatlaneladás előtt? Ezek a legfontosabb lépések

Sokkoló fordulat: leállítják a népszerű felújítási támogatást az ország nagy részén – már csak napok maradtak!

A budapesti újépítésű lakáspiac 2026 áprilisában: fordulópont vagy csak lélegzetvétel?
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Átalakul az irodapiac: ezért fordulnak egyre többen a szolgáltatott irodák felé

Miért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé? Új szemlélet formálja az irodapiacot

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet
Retail

Beszállt a Vapiano étteremláncba a Libri alapítója és egykori cégvezetője
Megtörtént a tulajdonosváltás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





