Lakáshitelezésbe kezd az Aegon

Meg nem er?sített információink szerint jelzálogalapú hitelezéssel foglalkozó pénzügyi vállalkozást indít az Aegon Magyarország Biztosító Rt. A lépés az Allianz Bank létrehozására adott válaszul is értékelhet?.

Nem hivatalos forrásokból lapunk úgy értesült, hogy a leendő új pénzügyi intézmény jelzálogalapú személyi hiteleket és lakáshiteleket kínál majd a potenciális ügyfeleknek, nem bank, hanem pénzügyi vállalkozás formájában. A részletekről csütörtökön tart tájékoztatót a társaság.

Válasz az Allianz Bankra

Az Aegon nyitása a komplexebb pénzügyi szolgáltatások irányába, különösen az Allianz Bank év eleji felálállása után már nem meglepő. Sőt, mint ahogy értesültünk, éppen a legnagyobb hazai biztosító lépésére adott válasznak tekinthető az ötödik legnagyobb bevételű biztosítótársaság részéről.

Emlékezetes, hogy az Allianz Hungária Biztosító Rt. január elején jelentette be bankalapítási terveit, majd február közepén közölte: gyakorlatilag felállt a pénzintézet, és a harmadik negyedévben megkezdi univerzális banki tevékenységét.

Farkas Ádám, az új hitelintézet vezérigazgatója akkor elmondta, az Allianz Bank tervezett üzleti modellje egy, a ma Magyarországon ismert és létező banki-biztosítói modellnél szorosabb, a piacvezető biztosító társaság értékesítési hálózatára épülő együttműködésen alapul. A bank terveiben a közel kétezer fős üzletkötői-tanácsadói hálózat lényeges szerepet játszik, ezen az értékesítési csatornán, illetve további 130 fiókján keresztül igyekeznek banki és biztosítói termékeket, szolgáltatásokat értékesíteni elsősorban meglévő ügyfeleiknek.

Vonzóak a banki profitok

Az Aegon esetében egyelőre nem ismert a konkrét üzleti modell, de az üzletkötői hálózat vélhetően itt is az értékesítés bázisául szolgál majd. Nyilvánvalóan a két nagy biztosítótársaság motivációi között is sok hasonlóság húzódhat meg, nevezetesen a banki tevékenységen ? azon belül is a lakossági bankpiacon ? kiaknázható tetemes profitráta.

Az ezredforduló óta ugyanis kiemelkedő jövedelmezőség mellett tevékenykednek a hazai bankok, ami minden bizonnyal vonzó üzleti lehetőséggel kecsegteti az eddig hazánkban csak biztosítások és nyugdíjszolgáltatások terén érdekelt Allianzot, vagy az egyébként még a befektetési piacon jelen lévő Aegont. A bankszektor nyeresége ugyan mostanra már egyre lassuló ütemben bővül, ám akár európai mércével mérjük, akár más pénzügyi intézmények jövedelmezőségéhez viszonyítjuk, még mindig kimagasló. A húzóágazatot pedig évek óta a jelzálogalapú hitelkihelyezés jelenti, amiből a jelek szerint az Aegon sem kíván hosszabb távon kimaradni.