Kifizették a kanadaiak az MTV-székházat
A vételár átutalásával lezárult az MTV-székház értékesítése. A közszolgálati médium és az új tulajdonos azonban még nem írta alá az épület további bérlésére vonatkozó szerződést, s az MTV új központjának kialakítása sem áll még sehogy.
A vételár átutalásával lezárult az MTV-székház értékesítése. A közszolgálati médium és az új tulajdonos azonban még nem írta alá az épület további bérlésére vonatkozó szerződést, s az MTV új központjának kialakítása sem áll még sehogy.
Néhány napja átutalta a Magyar Televízió (MTV) Rt. Szabadság téri épületének 4,5 milliárd forintos vételárát a kanadai hátterű Palace 17 Kft. – mondta a NAPI Gazdaságnak Oravecz Péter, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. kommunikációs igazgatója. Ezzel a vagyonkezelőnél lezárult az értékesítési folyamat.
A vevőt, a 3 millió forint jegyzett tőkéjű Palace 17-et 2005 áprilisában alapították, legnagyobb tulajdonosa jelenleg a Brit Virgin-szigeteken bejegyzett Burdock Investment Holding Corp. , amely tavaly júliusban váltotta a kanadai Burdock Corporation Ltd.-t.
Az egykori tőzsdepalota tehát már kanadai kézben van, információink szerint azonban az MTV vezetése és az új tulajdonos még nem írta alá a székház további bérlésére vonatkozó szerződést. A televízió vezetése ugyanis annak a kormányhatározatnak a megszületésére vár, amelyben az állam elengedné a közszolgálati médium eddig felhalmozott tartozását. Úgy tudjuk, hogy az MTV mintegy 1,8 milliárd forint bérleti díjjal tartozik. Az aláírásra váró bérleti szerződés szerint az MTV akár hosszú időn keresztül is az épületben maradhatna, de a jövő év közepétől piaci alapú bérleti díjat kell fizetnie. Az MTV azonban minden bizonnyal ezzel nem szeretne élni, a kuratóriumi elnökség ugyanis korábban jelezte, hogy 2007-ben kiköltöznek a házból. Azt azonban egyelőre nem lehet tudni, hogy hová menne a köztelevízió.

Modern lakóparkok 2026-ban: új építésű lakások Budapest és Debrecen legjobb fejlesztéseiben
Iroda

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: így alakítják át a munkahelyeket a jövő irodái

Vége a többéves irodabérletek korszakának? Egyre több vállalat vált rugalmas megoldásokra

Az irodapiac új korszakba lépett: már nem az a kérdés, kell-e iroda, hanem az, hogy milyen

Irodát bérelni ma már egészen mást jelent: egyre több cég vált szolgáltatott irodára
Raktár

Lassult a kereslet, de nem állt le az ipari ingatlanpiac

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban
Otthon

Tetőablak árnyékoló – esztétikus és hatékony megoldás a napfény ellen

A legjobb lakások pillanatok alatt eltűnnek – így szerezhetsz előnyt a többi lakáskeresővel szemben

A Semmelweis Egyetemen folytatod tanulmányaidat? Itt vannak a legjobb kiadó lakások a környékről!

Vége az olcsó víz korszakának? Súlyos figyelmeztetést adott ki a Fővárosi Vízművek
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon
Retail

Eszkalálódik az IKEA-sztrájk, csütörtök délután 3-ig folytatódik a munkabeszüntetés
Elégedetlenek az áruház magyarországi dolgozói.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





