Félmilliós hitelköltség pórolható meg az árfolyamgáttal
Átlagosan 400-550 ezer forint kamat megfizetésétől mentesülhetnek a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) számításai szerint azok a devizaalapú jelzáloghitelesek, akik belépnek az árfolyamrögzítési programba.
Már csak néhány hetük, összesen 23 munkanapjuk maradt a rögzített árfolyamú törlesztési konstrukcióhoz való csatlakozásra a devizaalapú jelzáloghiteleseknek – hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a PSZÁF. A felügyelet szerint a részvétel azért is megfontolandó, mert a devizaárfolyamok a következő hónapokban, években is változhatnak, ami időlegesen jelentősen megnövelheti az ügyfelek havi, forintban kifejezett törlesztési terhét.
A PSZÁF statisztikája szerint szeptember 30-ig csaknem 65 ezer gyűjtőszámlát nyitottak meg a hitelintézetek és pénzügyi vállalkozások deviza alapú jelzáloghiteles ügyfeleik igénylése alapján. Mivel a lehetséges igénybe vevők teljes köre csaknem 450 ezer, így az érintettek mintegy 14,4 százaléka lépett már be az árfolyamgát-konstrukcióba.
A kiszámítható, öt évig stabil és alacsonyabb mértékű törlesztőrészletek révén felszabaduló összegeket célszerű befektetni és nem fogyasztási célokra fordítani, mert így az ügyfelek még inkább képesek lesznek az árfolyamrögzítés futamidejének lejárta utáni terheket is fizetni – figyelmeztet a PSZÁF.
A felügyelet közleményében kitért arra is: a jogszabály tiltja, hogy az árfolyamrögzítés futamidejének lejártával az ügyfélre vállalhatatlan mértékű törlesztési kötelezettség háruljon az ismét piaci árfolyamon történő hiteltörlesztés és a gyűjtőszámlahitel részleteinek együttes fizetésével. A gyűjtőszámlahitel után fizetendő törlesztőrészlet mértékét ugyanis a hitelt nyújtó pénzügyi intézmény úgy köteles megállapítani, hogy a gyűjtőszámlahitel után fizetendő törlesztőrészlet ne haladja meg a rögzítés periódusa alatt fizetett utolsó törlesztőrészlet 15 százalékát.

Okosotthonok, Duna-parti panoráma és zöld élet: ezek a lakóparkok mutathatják meg, merre tart a magyar lakáspiac
Iroda

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Az iroda új szerepe: költségből stratégiai fegyver
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Még mindig drágulnak a lakások, de már nem egyformán

Kormányváltás után: egyelőre nem torpant meg az újépítésű piac

Fordulat a nagyobb értékű ingatlanok piacán: eladnak a régi befektetők, érkeznek a fiatal vállalkozók

Az elsőlakás-vásárlóké a piac, de a befektetők árszintje dominál
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt
Retail

Csaknem 200 milliárd forintért vásárolták fel a volt miniszterelnök cégét
Az ügylet nyomán új, Lazard CL nevű globális üzletág jön létre.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





