Beköszönt a recesszió, az MNB semmit sem tehet
A kormány monetáris politikai eszközök bevetéséről tárgyalt a Magyar Nemzeti Bankkal a gazdaság növekedése érdekében. A kabinet jelzáloglevelek és vállalati kötvények vásárlását kérte a jegybanktól. Elemzők véleménye szerint ez nem lenne jelentős hatással a gazdaságra.
Magyarország idén recessziót élhet át az elemzők szerint. A Világgazdaság napilap forrásai szerint a kabinet azt várja a Magyar Nemzeti Banktól, hogy jelzáloglevelek, valamint vállalati kötvények vásárlásával pörgesse fel a gazdasági növekedést. A lap által megkérdezett elemzők azonban úgy gondolják, hogy ezek a lépések nem tudnák talpra állítani a gazdaságot. Jobbágy Sándor úgy látja, a gazdaság gyengülő teljesítménye mögötti tényezőkre egyébként sem lenne hatása egy ilyen intézkedésnek. A gazdaság kedvezőtlen teljesítménye mögött meghúzódó probléma a szakértő meglátása szerint munkaerő-piaci jellegű, valamint azt a belső kereslet gyengesége okozza. „A növekedés fő motorjának számító export lassulására, vagy a vállalati hitelezés visszaesésére nem lenne hatással a program. Emiatt azt gondolom, nem valószínűsíthető, hogy ilyen lépések élénkíthetnék a magyar gazdaságot” – tette hozzá. Az MNB a válság kirobbanása után már belefogott egy jelzáloglevél-vásárlási programba, de igen kevés jelentkező volt, tehát nincs jelentős kereslet. Tavaly novemberben és decemberben egyaránt 50 bázispontos szigorítást hajtott végre az MNB, így 7 százalékra emelkedett a kamat. A jegybanknak a Magyarországgal kapcsolatos aggodalmak, a forint gyengülése, így az inflációs kockázatok felerősödése miatt kellett lépnie. Szakértők ma újabb 50 bázispontos kamatemelést várnak, ugyanakkor vannak olyan hangok is a piacon, amelyek szerint elegendő lenne 25 pontos emelés- írja a Világgazdaság .

Zöld technológia, prémium panoráma, városi nyugalom – ezek most a legizgalmasabb új lakóparkok Budapesten és környékén
Iroda

Történelmi padlón az egyik legfontosabb budapesti ingatlanpiaci szegmens – mégis élénk maradt a kereslet

Új logika az irodabérlésben: miért tolódik a piac a szolgáltatott irodák felé?

Rugalmas irodák – hogyan váltak alapmegoldássá a modern vállalkozások számára?

Azonnal használható iroda megkötések nélkül – így működik ma a rugalmas irodabérlés
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Rezsisokk januárban? Itt a rezsistop minden titka: 30% kedvezmény jár, de sokan csak nyilatkozattal kapják meg

Lakásdömping Budapesten: soha nem épült még ennyi új lakás, miközben elszabadultak az árak

Használt lakás, használt ház: egy piac, két történet

A gyors lakáseladás valódi titkai – Ezeket csinálják másképp azok, akik heteken belül vevőt találnak
Dizájn

Ötször annyi szobanövény is elfér, ha így rendezed el őket: pofonegyszerű a design

6 olcsó trükk a lakás felfrissítéséhez: sokan félnek tőle, pedig páratlan lesz a végeredmény

Ezektől a hibáktól lesz hideg és élettelen az otthon – Mégis sokan elrontják

Fellélegezhetnek az ingatlanvásárlás előtt állók? Így alakulnak az árak idén
Pénz

Hosszú távra terveznek: tízéves partnerséget kötött a Semmelweis OSC és az Indotek Group
Jelentős, hosszú távú együttműködési megállapodást kötött egymással a Semmelweis OSC és az Indotek Group. A vállalatcsoport tízéves szponzorációs szerződés keretében
Adó és jog

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

Ma még beszerezhető a pezsgő és a virsli – így alakul az üzletek nyitvatartása szilveszterkor és újévkor
Mutatjuk a részletes nyitvatartási rendet.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





