Átadták a 622 millió forintból felépült Zalaegerszegi Infocentrumot

A Budapesti Gazdasági Főiskola Zalaegerszegi Intézetében 2010. szeptember 17-én adták át a 622 millió forintból felépült Infocentrumot. A geotermikus energiát hasznosító, teljesen akadálymentesített, mintegy 1513 m2 alapterületű épületben intézeti könyvtárat, webkabinetet, kutatószobákat, rendezvényhelyszíneket és tantermeket alakítottak ki.

Az ünnepélyes átadón dr. Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár kiemelte, hogy az Infocentrum fejlesztés nemcsak az oktatás minőségi feltételeit teremti meg, de a fiatal értelmiségiek helyben maradását is segítheti, ami erősíti a munkahelyteremtést is, így a régió számára is kiemelkedő jelentőséggel bír.

A Zalaegerszegi Infocentrum felépítésének költségeihez 10-10 millióval járult hozzá a Zala Megyei Önkormányzat, valamint Zalaegerszeg Megyei jogú Város Önkormányzata, míg a Budapesti Gazdasági Főiskola további 5 millió forint önrészt biztosított az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében megítélt 597 millió forintos támogatáshoz.

A beruházásnak köszönhetően ez év szeptemberétől a BGF Zalaegerszegi Intézetében komplexebb, eredményesebb oktatás valósulhat meg, hiszen a kutatási eredmények azonnal beépíthetővé válnak a tananyagba, a korszerűbb körülmények pedig lehetővé teszik, hogy az intézmény végzősei a munkaerőpiacon a jelenleginél is előnyösebb pozícióhoz jussanak.

Az Infocentrum a régió polgárait és vállalkozóit is nyitott kapukkal várja. Az intézmény által nyújtott szolgáltatások eredményeként a térség vállalkozásai kedvezőbb helyzetbe kerülhetnek, hiszen munkaerő-képzési programjaikat ezentúl az új centrumban valósíthatják meg, ami költségmegtakarítást jelent számukra. A könyvtárba beiratkozott helyi lakosok számára pedig a könyvtár korlátlan internet-használatot biztosít.

Az átadáson dr. Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár úgy fogalmazott, hogy egy új intézmény létrejötte egy város, vagy egy megye életében olyan öröm, mely egy család gyarapodásához hasonlatos. Az államtitkár ünnepi köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és az oktatásért felelős államtitkárság kiemelten kezeli a vidéki városokban létrejött főiskolák, egyetemi és főiskolai karok megerősítését. Ez a törekvés nemcsak a helyi fiatalság megmaradását segíti elő, de a hazai felsőoktatás szerkezetének továbbépülését, az oktatás színvonalának javulását és nem utolsó sorban a munkaerő-utánpótlást, a munkahelyteremtést is. A Budapesti Gazdasági Főiskola, Zalaegerszeg és Zala megye vezetőinek összefogása pontosan ezeket a célokat akarja megvalósítani és követendő példának tekinthető.