A Cushman&Wakefield – jelentős árbevétel és EBITDA növekedés

Cushman & Wakefield, az elsőszámú nemzetközi kereskedelmi ingatlanokkal foglalkozó tanácsadó cég nyilvánosságra hozta a 2010. December 31-én lezáruló egész évre vonatkozó időszak pénzügyi eredményeit, mely jelentős árbevétel növekedésről ad számot.

A vállalat sikere nagymértékben összefüggésbe hozható a világ legjelentősebb üzleti negyedeinek piacain elért vezető pozíciójával, mely területek a kereskedelmi ingatlanpiac fellendülésének legfőbb helyszínei a mai napig.

2010-ben a teljes nettó árbevétel az U.S. GAAP (amerikai számviteli sztenderd) alapján 141,5 millió dollárral 25,7 millió dollárra emelkedett, a 2009-ben tapasztalt 115,8 millió dolláros hiányhoz képest.  Az IFRS alapján (európai számviteli sztenderd) 2010 teljes nettó árbevétele 140,1 millió dollárral, 13,1 millió dollárra növekedett, az előző évben elért 127 millió dolláros veszteséghez képest. A tavalyi év nettó veszteségei, IFRS alapján, melybe bele tartoznak bizonyos nem ismétlődő, járulékos kiadások, adózást követően 94,8 millió dollárt tettek ki. Ezen kiadásokat leszámítva, a veszteség a teljes 2009-es év tekintetében 32,2 millió dollár lett volna.

A U.S. GAAP alapján mért haszon, kamatadó levonás és amortizációs értékcsökkenés nélkül (EBITDA) teljes 2010-et tekintve 278 százalékkal 107,3 millió dollárra emelkedett, a 2009-ben mért 28,4 millió dollárhoz képest. Az IFRS alapján a teljes 2010-es évet tekintetve az EBITDA 391 százalékkal 92,8 millió dollárra nőtt, a 2009-es 18,9 millió hoz képest. Az egész évben mért jutalékból és szervízdíjakból befolyó bevétel összesen 1,4 milliárd dollár volt, mely 16 százalékos javulást jelent az előző évben mért 1,2 milliárd dollárhoz képest.

2010 egész éves valamint a negyedik negyedév fontosabb eseményei:
•    Öt egymást követő 2 számjegyű bevétel növekedést hozó negyedév
•    Az eladási és bérbeadási mennyiségek 2010-ben 14 milliárd dollárral nőttek, így 67 milliárd dolláros szintet érve el
•    Bevétel növekedés a világ összes régiójában és szolgáltatási szektorában
•    Alacsony adósságállomány szint mely a stratégiai növekedés alapját képezi
„Az elmúlt évben megindult a fellendülés a kereskedelmi ingatlanok területén, mely főként a felhalmozódott tőke beruházási igényének, valamint a bérlői keresletnek köszönhető.” – nyilatkozta Glenn J. Rufrano a Cushman & Wakefield elnök vezérigazgatója. „ A tőkeaktivitás nagy része a főbb piacok jelentősebb ingatlanjaira irányuló világszerte megnövekedett bérlői és befektetői kereslet, valamint a megnövekedett elérhető tőkemennyiség eredménye. Mi ennek a trendnek a jövőbeni folytatását feltételezzük. A Cushman & Wakefield üzleti modell sikerének titka, hogy a minőségi piac körülményeihez és igényihez alkalmazkodva alakítjuk azt, kamatoztatva a cég erős márkanevét, a professzionális munkaerő tudását és tapasztalatát, a magas szintű ügyfélkört, a globális koordinációra fektetett jelentős hangsúlyt, valamint a világ legjelentősebb üzleti negyedeiben az általunk nyújtott állandóan magas szintű szolgáltatást.”

A piac fellendülésével a Cushman & Wakefield a világ legrangosabb ingatlanjai közül többnek is a kizárólagos bérbeadó illetve értékesítési ügynökévé lépett elő. A vállalat a kizárólagos bérbeadó ügynöksége lett a  New York-i World Trade center helyén épülő felhőkarcolók közül a legelső és legmagasabb épületnek, a One World Trade Centernek.  Londonban a Cushman & Wakefield a bérbeadó ügynöksége a város egyik legmeghatározóbb épületének, a Heron Toronynak. Szingapúrban a vállalat a közlemúltban folytatatta le a Capital Square 700 millió dolláros értékesítési tranzakcióját, mely az ország egyik legjelentősebb vegyes felhasználású ingatlanja.

A Cushman & Wakefield 2010-ben több mint 27,000 bérbeadási illetve eladási tranzakcióban közreműködött, összesen megközelítőleg 67 milliárd dollár értékben. 2010 legjelentősebb tranzakciói közé tartozott a bostoni The John Hancock Tower értékesítése 930 millió dollár értékben; a Porta Di Roma, Olaszország egyik legnagyobb bevásárlóközpontjának 440 millió dolláros értékesítése, valamint nagyságrendileg 2,000 lakóingatlan és kereskedelmi ADC hitel eladása 1,1 milliárd dollár összértékben.

A vállalat elsődleges szolgáltatási ágazatai a következők: bérbeadás, vállalati bérlői és befektetői szolgáltatások, értékbecslés és tanácsadás, befektetési tanácsadás. 2010-ben a növekedés főként a befektetési és bérbeadási szektornak volt köszönhető, de mindegyik szolgáltatási vonalon évről évre bevétel növekedés tapasztalható.

Amint egyre elterjedtebbé válik a vállalati ingatlanügyek kiszervezése, úgy kap a Cushman & Wakefield egyre több jelentős megbízást főbb vállalatoktól és szervezetektől nemzetközi és regionális szinten egyaránt. 2010 során a Cushman & Wakefield Vállalati Bérlői és Befektetői Szolgáltatások Csoportja (Corporate Occupier and Investor Services Group) világszerte több új jelentős ügyfelet szerzett. Erre egy kiváló példa az integrált szolgáltatási feladatok megvalósítására szóló megbízás, a United Technologies 4,83 millió négyzetméteres, 1600 lokációt felölelő portfóliójára és a Pfizer,  Amerikára vonatkozó Tranzakció Menedzsment és Tanácsadási Szolgáltatások megbízása egyaránt.

A vállalat 2010 folyamán is nagymértékben törekedett a pénzügyi fegyelem megtartására és működési kivitelezésre, mely jelentős pénzforgalmi javulást és kintlévőség csökkenést eredményezett, amint ez a cég végső nettó pénzügyi mutatójából is kiderül.  Ez megfelelő alapot biztosít a Cushman & Wakefield számára ahhoz, hogy folytassa tervezett stratégiai növekedését.

A Cushman & Wakefield utolsó negyedéves, valamint a 2010-es év pénzügyi eredményeivel kapcsolatos további információkért látogassa meg a www.exor.com weboldalt.