A Colliers eddig legnagyobb amerikai ingatlanbefektetési tranzakciója a Balkánon
A Colliers International Bulgária közvetítésével ma írták alá a Business Park Sofia végső szerződését. Az üzlet, melyben az amerikai befektetéseket kezelő Gramercy cég megvásárolta a parkot a német Lindner mélyépítő vállalattól, a valaha lebonyolított legnagyobb ingatlanbefektetési tranzakció Bulgáriában és a legjelentősebb amerikai kereskedelmi ingatlanbefektetés a Balkánon.
A Colliers Németországgal együttműködve sikerült lebonyolítani az összesen 180 millió euro értékű üzletet.
A Business Park Sofia jelenleg a régió legnagyobb üzleti parkja. A „Város a városban” 220 ezer m2-en terül el, melyen az összes beépített terület 35 épületben 330 ezer m2, melyet naponta 198 cég 5000 alkalmazottja és 2000 látogatója használ. Végső átadáskor 400 cég 10 ezer munkatársának ad majd otthont.
A Colliers International Bulgária kizárólagos szerződéssel látta el a Business Park Sofia bérleti igényeit, majd a tranzakcióban is közvetített. „Jelen tranzakció mértéke és nagysága Bulgária befektetési piacán valóban egy fordulópontot hozott.” – állítja Philip Bay, a Colliers International Southeast Europe regionális igazgatója. „Már elmúltak azok a napok, mikor a Fekete tenger partján eladott lakások komoly befektetésnek számítottak. Mára már Bulgária komoly lehetőségeket nyújt az Atlanti óceán mindkét oldaláról érkező nagybefektetők számára.”
Atanas Garov, a Colliers International Bulgaria ügyvezető igazgatója üdvözölte a bejelentést. Véleménye szerint, „Mi különösen örülünk ennek, mert nagy szerepet játszottunk a Business Park Sofia sikerében. A Colliers már a kezdet kezdetén ott volt, biztosítva az üzleti park vezető piaci pozícióját azáltal, hogy a sikeresen kiadott valamennyi négyzetméter területet.”
Colliers International Southeast Europe megkapta a Dél-Kelet Európára vonatkozó „Az év Tanácsadója” díjat 2005-ben.

Kormányváltás után: egyelőre nem torpant meg az újépítésű piac
Iroda

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Józsefvárost is eléri az Airbnb-szigor? – Egyes környékeken teljesen leállhat az új lakáskiadás

A következő hónapokban árcsökkentésre kényszerülhetnek a túlárazott ingatlanok tulajdonosai

Nem az a kérdés, mennyi kölcsönt ad a bank – hanem az, hogy mennyit kell majd éveken át fizetned

Teljesen átírhatják Budapest ingatlanpiacát? Vitézy már az első napokban nekimegy a kiemelt lakóparkoknak
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





