Mindig a zöld úton, mindig a zöld téglán
Zöld verseny indult a „nagyok” között Londonban: az utóbbi egy évben a PwC és a KPMG is a korábbiaknál zöldebb főhadiszállást választott munkatársainak Nagy-Britanniában. A két nagy könyvvizsgáló és tanácsadó cég egyaránt nagy fontosságot tulajdonít tevékenységük fenntarthatóságának és annak a presztízsértéknek, amelyet az új főhadiszállások biztosítanak számukra.
A PwC nemrég átadott új londoni központjával nem más célt tűzött ki maga elé, mint hogy a város legfenntarthatóbb épületét biztosítsa dolgozóinak és partnereinek. A mintegy 48 ezer négyzetméteres épületben helyet kapott két kisebb trigenerációs egység, amellyel az áramszükséglet 25%-át, míg a fűtési és hűtési igény 20%-át képesek helyben fedezni. Összességében az épület teljes energiaszükségletének egynegyede fedezhető helyben, mégpedig a trigenerációs technológia révén, amelynek köszönhetően egységnyi inputenergiából az áramtermelés mellett hasznos hő is keletkezik, amit nemcsak fűtésre, hanem egy abszorpciós hűtőn keresztül az épület hűtésére is használni lehet. Az energiaátalakítás ebben a rendszerben rendkívül magas hatásfokon történik, így már önmagában jelentősen kisebb terhet jelent a környezetre.
A PwC nem állt meg itt, hanem a két üzembe állított egységet bioüzemanyaggal, a város éttermeiből összegyűjtött fáradt olajból készült biodízellel táplálja. Az előzetes kalkulációk alapján az épület havonta 45 ezer liter fáradt olajat fog hasznosítani az energiaellátása során, a termelői berendezések mellett az üzemanyag tárolására két darab, egyenként 6 ezer literes tartályt is elhelyeztek az épületben.
Tovább a ReSourceinfo.hu cikkére.