A CIB Lízing belép az ingatlanpiacra
A CIB Lízing csoport is köt lízingszerz?dést magánszemélyek ingatlanvásárlására 2006 márciusától – jelentette be Galambos Tibor, a CIB Lízing Csoport vezérigazgatója hétf?n sajtótájékoztatón Budapesten
A CIB Lízing Csoport szakembereinek becslései szerint a magánszemélyek számára kihelyezett ingatlanlízing-állomány 2006-ban eléri a 25-30 milliárd forintot. Ebből a cégcsoport 20-25 százalékot szeretne lefedni, azaz mintegy 5-6 milliárd forint kihelyezésével számol ebben az évben.
A tavaly óta a személygépjármű, a tehergépkocsi, a gép és berendezések lízingpiacán vezető pozíciót betöltő CIB Lízing Csoport legfeljebb 25 éves futamidővel, új lakások esetében önerő nélkül is lízingel ingatlant. Használt lakások esetében a szükséges önerő legalább 10 százalék.
“A következő egy-két év sikerterméke lesz az ingatlanlízing” – jelentette ki Pusztai László, a CIB Csoport Ingatlanfinanszírozási üzletágának vezetője. A CIB már 10 éve műveli az üzletágat, korábban nagyvállalati ügyfelek nagy értékű ingatlanvásárlásaihoz, tavaly óta pedig már kis és közepes vállalkozások számára is nyújt lízinget.
A CIB Lízing Csoport elsősorban olyan ügyfelekre számít, akik államilag támogatott hiteleket nem vehetnek igénybe, illetve nem rendelkeznek megfelelő önerővel, s így bérelt lakásukat válthatják fel lízingelt ingatlanra. Az ingatlanlízing elérhető külföldiek számára is, ám ekkor szükséges, hogy a befektető először magyarországi céget alapítson, s aztán kösse meg a lízingszerződést.
A CIB Lízing Csoport tőkekihelyezése 2005 végén elérte a 155,7 milliárd forintot, a csoport adózott nyeresége – egy év alatt 23 százalékkal bővülve – elérte az 5,7 milliárd forintot. A csoport tavaly év végén közel 175 ezer darab szerződést kezelt.
A CIB Lízing Csoport saját adatai szerint 2005 végén a lízingpiac legnagyobbja volt a mintegy 100 milliárd forintos állománnyal rendelkező Merkantil Bank, a 96 milliárdot kihelyező Erste és a 95 milliárdos állományt magáénak tudó Lombard Lízing csoport előtt.

Négy lakópark, négy életstílus – így találd meg a tökéletes otthont Budapesten
Iroda

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél

Rugalmasság, felújítási hullám és minőségi elvárások formálják az irodapiacot

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Újabb hitelpiaci rekordot hozott az Otthon Start program

Kiadó modern utcafronti iroda vagy üzlethelyiség Angyalföld központjában a Kartács utcában

Újabb hitelpiaci rekord az Otthon Start miatt

Az 1 milliós támogatás újabb lökést adhat az alsó- és középkategóriás lakáspiacnak
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

Lehull a lepel, szerdán nyílik meg az első magyar Mere
A vásárlók olcsó árakkal és nagy kiszerelésekkel találkozhatnak.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





