Mennyit fialtak az elmúlt egy évben a különböző megtakarítási formák? –

Sokat kereshetett az, aki egy évvel ezelőtt a megtakarítás mellett döntött: 5,5 százaléktól akár 24 százalékig növelhette a vagyona értékét 12 hónap alatt attól függően, mibe fektette a pénzét. A Bankmonitor.hu friss összeállítása a különböző megtakarítási formák elmúlt egy éves hozamát vetette össze a ma megjelent 1,4 százalékos inflációs adattal, az eredmények pedig igazán meglepőek lettek.

Kockázatmentesen (bankbetétben) lehetett elérni 5,5%-os inflációt meghaladó kamatot, melynek értékeléséhez fontos tudni, hogy az amerikai tőzsde (azaz egy kockázatos befektetés) több évtizedes infláció feletti átlagos hozama alig haladja meg a 4%-ot. Bár a jövő ennyire nem fényes, de soha nem késő elkezdeni a megtakarítást, befektetést. Bemutatjuk, hol, milyen lehetőségek vannak.

 

Alapvető igazság, hogy az alacsony infláció pozitív hatással van megtakarítási kedvünkre. Miért ne lenne, hiszen a csökkenő infláció növeli megtakarításaink valós értékét, amely a reálkamaton keresztül fogható meg.
 
 
Tekintettel arra, hogy a jegybanki alapkamat csökkentés tavaly augusztusban vette kezdetét, így egy évvel ezelőtt még jócskán találtunk a nagybankok betéti ajánlatai között 7%-os éves kamatot biztosító lehetőséget. Tehát a mai inflációs adat fényében pénzünk kockáztatása nélkül 5,5%-os hozamot érhettünk el! Figyelemreméltó a kötvényalapok teljesítménye. Mérsékelt kockázatvállalás mellett lényegesen magasabb hozamokra tehettünk szert, mint a betéteknél, de még a nagyobb kockázattal járó vegyes (kiegyensúlyozott) alapok teljesítményét is sikerült az alapoknak legyűrniük. A teljes cikk a bankmonitor.hu-n.