2 milliárdos gyulai kastély felújítás
Elkezdődhet a gyulai Harruckern-Wenckheim-Almásy-kastély felújítása, decemberben indul a csaknem 2 milliárd forintos munka, amelyet uniós forrásból finanszíroznak. A régészeti feltárásokat nyáron befejezték, a közbeszerzési eljárások folyamatban vannak, lezárásuk után kezdődhet a tényleges felújítás.
A művészettörténeti kutatások eredményei alapján eredeti állapotában állítják helyre a copf stílusú kastélyt – mondta kedden Béres István, a város főépítésze.
Az önkormányzat önerő nélkül valósítja meg a felújítást, a beruházásra 1,986 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyertek a Dél-alföldi Regionális Operatív Program (DAOP) kiemelt turisztikai attrakciókra fordítható keretéből.
A kastély várhatóan 2015 januárjában nyitják meg, a beruházással 23 új munkahely jön létre, a látogatók száma az átadás utáni 2-3 évben megközelítheti az ötvenezer főt.
A kastélyban kiállítótermeket alakítanak ki, a földszinten pedig közösségi fogadóteret. Megújul a kastélyhoz tartozó őspark is, ahol utcabútorokat helyeznek el és vendégfogadó helyeket alakítanak ki.
Az önkormányzat a kastély vagyonkezelői jogát 2012 februárjában kapta meg, hat hónappal később a felújítási program támogatásáról is döntöttek.
Az elképzelések szerint az intézmény önfenntartó lesz, lesznek benne konferenciára, színházi és zenés előadások rendezésére alkalmas termek. A múzeumi termekben több állandó kiállítás lesz, egyebek között a Harruckern, a Wenckheim és az Almásy család életéről, a kastélyba ellátogatott királyokról, az itt lefegyverzett tíz aradi vértanúról és a Gyula melletti Ajtósfalváról származó Ajtósi Dürer Albertről. Az épületben időszaki kiállítások is helyet kapnak.
Harruckern János György, a gyulai uradalom tulajdonosa 1725 körül kezdte építtetni a kastélyt, amely évtizedekig a család birtokában volt. Az 1700-as éves végén házasságok révén a Wenckheim családhoz került a kastély, amely aztán később az Almásy családé lett. Ők a második világháború alatt elszegényedtek, az épületet 1945-ben a városnak ajándékozták.

Akár tízezreket is spórolhatsz a fűtésszámlán, ha ilyen rendszer működik a lakásodban
Iroda

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Professzionális iroda akár már holnapra – hosszú távú kötöttség nélkül

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Fordulat a használtingatlan-piacon: 2025-ben már reálértelemben is drágult minden szegmens

Hol, mennyit drágultak az ingatlanok az idei két áremelkedési hullám során?

Ingyen szigetelnek tízezrével házakat Magyarországon – és még mindig rengetegen nem tudnak róla

OtthonTérkép mobilapp – Legyél Te az első, aki tud az árváltozásokról!
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

A 4iG megszerezte egy újabb cég 90 százalékos üzletrészét
A tranzakció tovább erősíti a cégcsoport adatkommunikációs portfólióját.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





