Ahol az Oscar lakik
Ma reggelre már mindenki számára kiderült, hogy Di Caprio negyedszerre sem kapott szobrot. De mégis, hol van és mit tud az az ingatlan, ahol az illusztris gálát tartják, ami talán a világ legismertebbike?
A Hollywood and Highland bevásárló- és szórakoztató központban levő auditóriumot, amely a mai napig az egyik legnagyobb az Egyesült Államok területén, David Rockwell építész az Oscar díjkiosztó gálák követelményeit figyelembe véve tervezte meg. Színpadának szélessége 34 m, mélysége 18 m. A termet élő színházi produckiók közvetítésére hozták létre, innen közvetítik az American Idolt is. Jelentős fogyasztására felészülve, padlója alá kábelcsatorna-rendszert építettek, amely a környező utcák hálózataira csatlakozik, kellő mennyiségű áramot szolgáltatva a létesítménynek. A kamerák, a hang-és színpadfelügyelet számára különleges kakasülő épült. Előcsarnokának két oldalán üzletek portáljai, és art deco stílusú oszlopok fogadják a látogatót, amelyeken korábbi díjazottak fényképei láthatók.
A Hollywood Boulevard-on Los Angelesben, California államban elhelyezkedő ingatlan megépítése 94 millió dollárba került. Befogadóképessége valamivel több, mint 3300 fő. Egy átlagos napon, fél órás látogatási turnusokra bárki befizethet, aki arra jár, és meg szeretné tekinteni a színházat. Az illusztris rendezvény előtt viszont ünnepi díszbe öltözik a hely: vörös függönyök kerülnek a boltok portáljaira és helyére kerül a híres vörös szőnyeg is, utat mutatva a főlépcső és a világra szóló hírnév irányába.
Sokan úgy emlékezhetnek a teremre, mint Kodak Theatre: 11 évig ez volt a neve, Kodaknak állítólag 75 millió dollárba került a névadás. 2012 óta, húsz év időtartamra, a Dolby jóvoltából Dolby Theatre lett a rendezvényterem neve. Ami azt is jelenti, hogy a terem hangrendszere jelentős fejlesztést kapott és a legújabb hangtechnikai eszközök rendre beépülnek ide.
Az első oszkár díjat 1927-ben kapta a Szárnyak (Wings) című romantikus első világháborús némafilm, Garry Cooper főszereplésével. Az első 15 alkalommal a gálát a Hollywood Roosewelt Hotelben tartották. A díjak kiosztását csak háború ideje alatt szüneteltették. Számos magyar díjazott közül az első egy magyar származású díszlettervező, William S Darling, akinek három munkáját is díjazták 1933, 1943 és 1946-ban. Legutóbb Szabó István Mephisto-ja nyert Oscart, 1982-ben.