Tetőfedő lemezek – Árak és egyéb hasznos tudnivalók
Tetőfedésre már hosszú ideje a lehető legjobb választás a lemezes megoldás, akár tartósságot, akár ár-érték arányt vizsgálunk. Akár trapéz- vagy hullámlemezt, esetleg cserepes lemezt szeretnénk, biztosak lehetünk benne, hogy megtaláljuk az elképzeléseinkhez illőt, ám vásárlás előtt nem árt tájékozódnunk – ebben igyekszik ez a cikk egy kis segítséget nyújtani.
A trapézlemezről
Költséghatékony, időhatékony és környezetbarát. Mindezek alapján látható, hogy igen nehéz jobb alternatívát találni nála. Nagyon könnyen alakítható, így jóval kevesebb hulladékanyag keletkezik utána. Ebből következik, hogy könnyű vele dolgozni, akár mi magunk is elvégezhetjük vele a munkát. Bár könnyű anyag, ugyanakkor masszív is, így időtálló, napkollektorok alapjának is kitűnő.
Hullámlemez
A hullámlemez, vagy más néven szinuszos lemez tulajdonképpen a trapézlemez egy fajtája, ám annál sokkal lágyabb megjelenésű. Anyagát tekintve nem csak fém, de műanyag és bitumenes változat is kapható belőle. Hogy melyik a legoptimálisabb, az a felhasználási területtől függ. A műanyag legfőbb előnye, hogy ez a legolcsóbb választás, illetve súlyban is a legkönnyebb, ha ez is prioritás lenne a vásárlásnál. A bitumenes verzió rendkívül tartós és könnyen alakítható, ráadásul ma már formaldehid-mentesen állítják elő, így környezetbarát is.
A cserepes lemez
A cserepeslemez a hagyományos tetőfedő anyagok kiváltására talán a legalkalmasabb, mivel ötvözi magában azok előnyeit és kiküszöböli a hátrányait. Bár a cserepeslemez hazánkban még egészen új technológiának számít, az utóbbi években kibővült a paletta, ahogy egyre többen kezdték keresni és használni. Egyik legnagyobb előnye a többi tetőfedő lemezhez képest az esztétika: kinézetre teljesen megegyezik a hagyományos cserepekkel, így gyakorlatilag bármilyen házszerkezethez illik. Természetesen több színben és mintában kapható, így teljesen az ízlésünkre szabhatjuk a tetőnket vele.
A tetőfedő lemezek ára
A lemezek ára több mindentől függhet, a színtől kezdve az anyag- és bordamagasságon át a bevonatig. Trapézlemez esetén általánosságban 2500-3500 forint (plusz áfa) körül mozog az alap négyzetméterár, de ha kissé extravagánsabb kinézetűeket, mintájúakat választunk, az összeg felhúszhat 4-5000 forint környékére is (plusz áfa). Hullámlemeznél ugyanebben a sávban mozognak az árak. A cserepeslemez már picit más tészta, jellemzően kevésbé lehet mintázatokban válogatni, de színtől függően 3500 forint (plusz áfa) körül mozog négyzetmétere.
Ha az általános tudnivalók felkeltették a figyelmedet, és most már konkrétumokra vagy kíváncsi, az aceltrapezlemez.hu linkre kattintva ezt is megtudhatod.