Modern irodaház és zöld sziget a Rákóczi úton
Az EMKE irodaház, az utóbbi néhány hónapban hatalmas átalakuláson ment át: belső terei és műszaki rendszerei 21. századi irodabérlők igényei szerint újultak meg.
Az 1995-ben átadott épület központi recepciós tereit úgy alakították át, hogy, az épületben tágas, könnyen áttekinthető, transzparens tereket hoztak létre, amelyeket beragyog a természetes fény, és ebben az új környezetben még látványosabbak az átrium letisztult, modern formái, impozáns üvegliftjei.
A megújult belvárosi irodaház átriumában három élő fa és rengeteg zöld növénysziget a természet frissességét idézi. A tervezésért felelős LAB5 architects vezetője, Dobos András kifejtette: “Alapkoncepciót jelentett a zöld felületek és az organikus elemek beillesztése, szemben a belsőépítészeti részletek hangsúlyozásával – az erdők hangulatát idéző megoldások a kellemes atmoszféra és az inspiráló munkakörnyezet megteremtését szolgálják.”
A tér átalakításánál az ingatlankezelők és tervezők nem csupán eleganciára törekedtek, fontos szempont volt a praktikum is. Középpontba helyezték a recepciós pultot a hatékonyabb működés érdekében, a régi recepció helyén az épület belsejéből és az utcafront felől egyaránt megközelíthető, kellemes, hívogató hangulatú kávézót hoztak létre. A gépészeti rendszer átalakításában a környezettudatosság, a fenntarthatóság valamint a bérlői kényelem volt a szempont, így az EMKE mostantól nem csak ideális munkakörnyezetként, de energiatakarékos irodaházként is bemutatkozik.
A renovációs program célját az AEW Europetól, az EMKE ingatlankezelésével megbízott Hancz Anita a következőképpen foglalta össze: “Az irodaház több, mint 15 éves működése során az első jelentősebb átalakítást most végeztük el, de úgy gondoljuk, megéri a belső környezeti változás. Fontos számunkra a hosszú távú beruházás, azt szeretnénk, hogy aki az épületbe látogat, egy egészen más világgal szembesüljön. Úgy gondoljuk, az épület változásai az egész környék rehabilitációját elősegíthetik.”
Az EMKE-ről
A Rákóczi út és a Teréz körút kereszteződésében található EMKE irodaház 1995 óta a környék emblematikus épülete. Az AEW Europe kezelésében álló, 10 emeletes, 12.500 m2-es EMKE egyike Budapest legelső modern irodaépületeinek.
Az AEW Europe-ról
Az AEW Europe egy vezető európai ingatlanalapokat és befektetéseket kezelő menedzsment cég. Az AEW 30 évet meghaladó ingatlan alapkezelői és intézményi menedzsment tapasztalattal rendelkezik, melyet több mint 500 alkalmazottal lát el a világ 13 helyszínén működő irodáin keresztül, melyek központjai Bostonban, Londonban, Párizsban és Szingapúrban találhatók.
Az AEW Europe a Natixis Global Asset Management leányvállalata, amely egyike a világ vezető 15 befektetési vagyonkezelőjének
A LAB5 architects-ről
Az irodát négy egyetemi jóbarát alapította, a cég elnevezése is a kezdőbetűikre utal, Linda, András, Balázs, Virág. A korábbiakban eltérő szakmai területeken szerzett tapasztalatok, illetve a különböző hozzáállás ellenére minden projekt kulcskérdésein közösen dolgoznak, így egy-egy kérdést alaposan körüljárva, több szempontból megvizsgálva bontanak ki. A felvetett kérdésekre kortárs építészeti megoldást keresnek, mely egyedi, praktikus, esztétikus, és ergonómikus. A projekteket egy kézben összefogva, komplexen dolgozzák ki, a városépítészettől a belsőépítészetig, a nagy épületektől a bútorokig.