Májusra lesz új fővárosi vagyongazdálkodási stratégia
Májusra elkészülhet a főváros vagyongazdálkodási stratégiája – közölte a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. vezérigazgatója az MTI-vel.
Nagyunyomi-Sényi Gábor Antal egy pénteki, a témában megrendezett budapesti önkormányzati konferencián arról beszélt, hogy az előző városvezetéstől nem találtak ilyen tervet, és a fővárosnak nincs naprakész vagyonleltára, vagyonkatasztere.
Elmondta, hogy a főváros vagyona mintegy 2200 milliárd forint értékű lehet, de a pontos összeget még nem ismerik.
A vezérigazgató a korábbi vagyongazdálkodásra jellemző esetként említette, hogy nemrég az egyik cég vezetőjétől tudta meg, “véletlenül” náluk maradt háromszáz lakás, amelyet most ők kezelnek.
Több olyan fővárosi tulajdonú ingatlant is említett a vezérigazgató, köztük a III. kerületi gázgyárat és a Flórián téri üzletközpontot, amely fejlesztést igényelne, és amelyet nem lenne szabad eladni.
Kritikával szólt néhány korábbi vagyonfejlesztési beruházásról is. Példaként említette a közraktárakat (CET-beruházás), valamint a Rácz fürdő, illetve a mellé épített szálloda ötletét. Utóbbival kapcsolatban utalt arra, hogy nem messze hasonló funkcióval működik a Gellért szálló.
Elmondta, céljuk most az, hogy felmérjék, mely vagyonelemekre van szükségük az egyes fővárosi cégeknek az üzemszerű működésükhöz, a többi ingatlan sorsát pedig újragondolják.
Nagyunyomi-Sényi Gábor Antal azt hangoztatta, a stratégia megalkotásakor elsősorban nem eladásban gondolkoznak, hanem a meglévő portfólió karbantartásában és fejlesztésében. Mint mondta, az ingatlanok esetleges értékesítésekor nem szabad költségvetési szempontokat mérlegelni, eladni pedig csak akkor lehet, ha a főváros semmilyen feladatot sem talál egy vagyonelemhez.

Nem csak a lokáció számít: ezek a lakóparkok mutatják, merre tart az új építésű piac
Iroda

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda lehet a vállalkozások következő lépése

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Csökkent ezeknek a lakásoknak az ára: milliókat faragtak a tulajdonosok

Milliókat osztanak szét Budapesten a fiatalok között: bárki pályázhat 18 és 24 év között saját ötlettel

Megszűnhet a kötelező e-napló és a kamarai tagság? Radikális fordulatot követelnek az építészek

Így csaphatsz le a legjobb ingatlanokra még azelőtt, hogy mások egyáltalán észrevennék őket
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





