Kétmilliárddal többet kap a Zeneakadémia
Kétmilliárd forinttal megemelte a kormány a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem felújítására szánt összeget, így az intézmény a beruházás keretében hangszerparkját is tudja fejleszteni.
A Magyar Közlönyben szerdán megjelent határozat értelmében a 11 milliárd forintot meghaladó értékű, 90 százalékos európai uniós támogatást élvező projekt magyar társfinanszírozása emelkedik meg 2 milliárd forinttal, ezzel a beruházás teljes értéke 13 milliárd forint fölé nő.
“A projekt nagysága és bonyolultsága öt évvel ezelőtti indulása óta költségeiben, de méreteiben is szétfeszítette eredeti keretét. A 2013 októberére befejeződő munka egy műemléki értékeket hordozó és egy páratlan jelentőségű műemléki épületnek nemcsak a ‘kifestését’ célozta, hanem teljes megújítását. Ennek pedig fontos eleme, hogy ezeket az épületeket – ahogy elképzeltük – modern, a kor és a jövő követelményeihez igazodó módon alakítsuk ki, megfelelő eszközökkel szereljük fel” – mondta el az MTI-nek Lakatos Gergely, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem főmérnöke csütörtökön.
Beszámolója szerint az építési eszközök, anyagok ára az elmúlt öt évben jelentősen emelkedett, ezért a korábbi költségvetéssel a projekten belül a Zeneakadémia korszerű, a zenei oktatást, hangversenyezést szolgáló eszközökkel történő felszerelésére már nem maradt volna elegendő pénz. Így akár az is kérdésessé vált volna, hogy a ráfordítás a nagyságának arányában hasznosulhat-e – jegyezte meg.
“A támogatás növelése lehetővé teszi, hogy hangszerfejlesztést valósítsunk meg, a nagy- és a kisterembe a legjobb, nemcsak az oktatás fejlesztését, hanem a kulturális programokat is szolgáló technikai felszerelést, berendezéseket építsük be” – fűzte hozzá a főmérnök.

Nem csak lakások épülnek: ezek a projektek már a jövő városi életére készülnek
Iroda

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Balatoni lakást vennél Otthon Starttal? Már alig maradt szabad ingatlan a MyLelle Residenceben

Ezért maradsz le a legjobb lakásokról – és sokszor észre sem veszed

Jöhet a fordulat a lakáshiteleknél? Hamarosan már a mesterséges intelligencia mondhatja meg, kapsz-e hitelt

Elindult a karbonverseny az építőiparban: új útmutatók mutatják meg, hogyan készülhetnek fel a cégek a zöld átállásra
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Átalakul az irodapiac: ezért fordulnak egyre többen a szolgáltatott irodák felé

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban

5+1 érv, amiért a jövő irodája már nem hagyományos bérlésben működik
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





