Interjú Székely Ádámmal, az Infogroup ügyvezető igazgatójával

Ingatlanhírek.hu portálunk egy személyes hangvételű portrésorozatot indított, melynek keretében a magyar ingatlanszakma prominens képviselőit szólaltatja meg közvetlenebb formában. E heti riportalanyunk Székely Ádám, az Infogroup ügyvezető igazgatója.

– Hol tanult és mit?

Kezdetben a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy-Makropénzügyek szakirányon, majd ezt követően a hollandiai UVA Universitait van Amsterdam Egyetemen– ingatlan szakirányon.

 

– Hol, mikor és hogyan került kapcsolatba az ingatlanszakmával?

Édesapám 1989-ben alapította meg az Info Kft-t, amelynek azóta gyakorlatilag én is a munkatársa vagyok. Az Infogroup ügyvezetése előtt, a mai Unicredit csoport, a korábbi HVB Bank ingaltan üzletág területén gyakornokoskodtam, majd miután az ingatlan szakterületi indíttatás tovább erősödött bennem, így jelentkeztem az amszterdami egyetemre.

 

– Mik voltak a fordulópontok a karrierjében?

A karrieremet tudatosan építettem folyamatos látáskör bővítéssel. Kezdetben befektetési bankárként, majd a 2009-2010-es év volt az igazi fordulópont számomra, hiszen ekkor léptem be az Infogroupba, ahol 2011-ben lettem hivatalosan CEO.

 

– Hogyan értékelné az ingatlanszakmát? Mit tart Ön a legérdekesebbnek és leghasznosabbnak benne?

Komplex terület, operatív szempontból és pénzügyi szempotból is. Jelentősnek tartom a know how-t, kis csapattal nagy hozzáadott értékkel. Az ingatlan szakma egy intenzív tevékenység, ahol az elejétől a végéig létre lehet hozni valamit, az épített környezettel pedig lenyomatot lehet hagyni az éterben.

 

– Az Ön véleménye szerint mik a magyar ingatlanpiac hátulütői?

A szakma fel van hígulva, nagyon sokan nyújtanak –vagy adott esetben nem nyújtanak – igazi szolgáltatásokat. Náluk nem alakult ki a hosszútávú gondolkodásmód és még mindig sokan csak spekulatívan gondolkodnak.

 

– Milyen kvalitásokra, szellemi képességekre és szakértelemre van szüksége egy ingatlanpiaci szakembernek?

Hosszútávú gondolkodásmód, türelem, komplex felelősségvállalás, fejlett jogi érzék, a széleskörű gazdasági érdekek figyelembevételére irányuló magatartás.

 

– Ön szerint milyen irányba fejlődik a magyar ingatlanpiac?

Ez a válság, olyan mint a tisztítótűz, remélhetően végbemegy a spekulatív elemek tisztulása. A verseny időközben nagyon erős lett, előtérbe kerültek a minőségi kritériumok. Véleményem szerint a minőségi kritériumok plusz a hozzáadott érték, azaz az értékteremtésé a jövő.

 

– Ha úgy alakult volna az élete, hogy nem találkozott volna az ingatlanszakmával, mit csinálna most, mivel foglalkozna?

Egészen biztosan befektetési bankár lennék, mint ahogy 2003- 2006 között voltam. Nagyon szerettem csinálni és ugyanezek a kihívások megvannak ott is, szükségesek a projektmenedzsment skill-ek és a hosszútávú stratégia gondolkodásmód.

 

– Mik az Ön legfőbb tulajdonságai?

Következetes, komplex gondolkodó, kitartó.

 

– Milyen tulajdonságokat tisztel Ön másokban?

Komplex gondolkodás, lelkesedés.

 

– Mit tart a legfőbb erényének?

Következetes, komplex gondolkodó, kitartó.

 

– Mit tart kellemetlennek, kínosnak?

A be nem tartott szót.

 

– Mi az, amit nem tolerál?

A destruktív kritikát.

 

– Mi az, amit könnyen meg tud bocsátani?

A nagy körültetkintés ellenére elkövetett hibát, ha valaki nagy alapossággal jár el egy ügyben, és mégis hibázik

 

– Van olyan álma, amit szeretne, ha megvalósulna?

Ha a Magyar GDP 50ezer USD / fő lenne. (nevet) Komolyra fordítva a szót, nagy tisztelője vagyok az olyan beruházásoknak mint pl. az Allee, ami egy egészséges ingatlanhasznosítási mix, amely a  meglévő ingatlankörnyezethez való alázatos hozzáállásból fakad. Az a projekt oda illik, hosszútávon is értéke lesz a jövőben, és szeretném ha a cégünk egyszer egy ilyet megvalósítana.

 

– Mit jelent Ön számára profinak lenni?

„ Amatőr az, aki akkor sem csinálja meg jól a dolgokat, amikor van hozzá kedve, a profi pedig az, aki akkor is megcsinálja, amikor nincs hozzá kedve.”  – hallottam valahol ezt, és annyira megmaradt, hogy a profi szóról mindig ez jut eszembe, illetve Zwack Péter egyik mondása, hogy: „Reggel azt végezd el, amihez a legkevésbé van kedved”. Sokáig tartott, amíg ez tudatosult.

 

– Mi volt a legnagyobb hiba, amit valaha elkövetett?

Azt lenne a hiba, ha azt most elárulnám.(nevet) De ha meg kellene nevezni, akkor volt olyan folyamat, amit nagyon sokáig magára hagytam és nem kellett volna. Ez hibához vezetett. Szerintem a problémák halogatása lehet a legnagyobb hiba, amit el lehet követni.

 

– Milyen cél lebeg jelenleg a szeme előtt?

Az, hogy ebben a kihívásokkal teli környezetben továbbra is egy erős, motivált, összetartó csapatként vegyük az akadályokat.

 

– Mit szeretne csinálni öt év múlva?

Ugyanazt amit most, csak még jobban. Olyan erős operatív vezetőket szeretnék tudni magam mellett, hogy tényleg csak a vezetésre kelljen koncentrálni.