A PROLOGIS KÖZZÉTETTE HARMADIK ÉVES FENNTARTHATÓSÁGI JELENTÉSÉT
A harmadik alkalommal közzétett Fenntarthatósági Jelentés új és frissített információkat tartalmaz a ProLogis 2008-as környezetvédelmi, társadalmi és gazdasági teljesítményéről.
“Az elmúlt három év alatt jelentős lépéseket tettünk, hogy pontosítsuk, mit is jelent a fenntarthatóság iránti elkötelezettségünk, miközben számos kulcsfontosságú eredményt értünk el, például szélesítettük globális szén-dioxid-menedzsment stratégiánk fókuszát, valamint létrehoztuk a vezetői szintű Fenntarthatósági Bizottságot” – mondta Walt Rakowich, a ProLogis vezérigazgatója. “Örömmel tesszük közzé 2008-as eredményeinket, és a jövőben is tájékoztatni fogjuk részvényeseinket programjaink további fejlődéséről.”
A jelentés kitér a szén-dioxid-menedzsment, a megújuló energiaforrások, az energiahatékonyság, a közösségi részvétel, a szociális beruházások, a vállalatirányítás és az üzleti kiválóság témáira is, és olyan mérföldköveket is ismertet, amelyeket a vállalat a tavalyi jelentés kiadása óta valósított meg:
– „Vezető fenntarthatósági tisztviselő” (Chief Sustainability Officer) kinevezése és a Fenntarthatósági Bizottság megalapítása, amelynek tagjai releváns tapasztalattal és háttérrel rendelkeznek a fenntarthatóság témájában
– Két külső globális fenntarthatósági index, a Dow Jones Sustainability Index és az S&P U.S. Carbon Efficient Index értékelésének megszerzése
– Az első amerikai, napelemek telepítését szolgáló, tetőbérleti szerződés létrehozása, a Southern California Edison részére 2008 első felében, és a második hasonló megállapodás a Portland General Electric részére.
A ProLogis Fenntarthatósági Jelentése a Global Reporting Initiative (GRI) irányelveinek megfelelve készült, amely egy elismert fenntarthatósági keretrendszer fejlesztésére létrehozott hálózat. A jelentés a Two Tomorrows vezető fenntarthatósági tanácsadó cég külső biztosításával készült, és megfelel a “GRI B+” szintű követelményeknek.

Már nem csak terv: megérkeztek az első lakók a XV. kerület új lakóparkjába
Iroda

Irodát bérelni ma már egészen mást jelent: egyre több cég vált szolgáltatott irodára

5+1 érv a szolgáltatott iroda mellett, amit minden cégvezetőnek érdemes ismernie

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet

Az iroda, mint üzleti eszköz: miért választ egyre több vállalat szolgáltatott megoldást?
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Kiürített MÁV-lakásokból lett illegális telep: már az utcára is félnek kimenni a rákosrendező környékén élők

Összeomlanak a Velencei-tó ingatlanárai? Megszólaltak a szakértők: kiderült, mire számíthatnak a tulajdonosok

Aki jól árazza be a lakását, közel háromszor gyorsabban adja el – és kevesebbet enged az árból

Sokan itt követik el a legnagyobb hibát hitelfelvételkor: évekig fizethetik a rossz döntés árát
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





