Ismét nőtt az újonnan regisztrált autók száma
Negyedével több, összesen 3.502 új autót regisztráltak Magyarországon januárban, a 2010 januári 2791 után – közölte a Jato Dynamics autóipari elemzőintézet csütörtökön. A Jato adatai szerint a növekedés 25,5 százalék volt az első hónapban.
Európában az egy évvel korábbihoz képest 0,9 százalékkal, 1.079,84 ezerre csökkentek a januári regisztrációk. Magyarországon az idén az első hónapban a Ford értékesítette a legtöbb autót, összesen 475 darabot. Ezzel az amerikai gyártó 13,56 százalékos piaci részesedést ért el, és éves összehasonlításban 51,76 százalékkal növelte januári eladásait. A második legtöbb autót, 395-öt az Opel, míg a harmadik legtöbbet a Skoda értékesítette 373 autóval.
Eladásait tekintve a legnagyobb visszaesést a Honda (-10,10 százalék), a Toyota (-8,33 százalék) és a Peugeot (-8,33 százalék) könyvelte el januárban, 2010 első hónapjához képest.
A legnépszerűbb típus Magyarországon a Ford Focus volt 308 eladott autóval. A Focust a Skoda Octavia (275 autó) és az Opel Astra (218 autó) követi a rangsorban.
Európában a legnépszerűbb autómárka – az egy évvel korábbi adatokhoz hasonlóan – a Volkswagen volt januárban. A német autógyártó 127.885 autót adott el, 5,0 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A Renault tartotta második helyét 88.406 eladott autóval, igaz a francia gyártó által eladott autók a száma 9,0 százalékkal csökkent. A Ford 2011 januárjában is a harmadik helyen végzett, ugyanakkor 8,4 százalékkal kevesebb autót adott el, mint egy évvel korábban.
Az európai vásárlók legkedveltebb típusa a Volkswagen Golf (38.860 autó), a Volkswagen Polo (28.882 autó) és a Ford Fiesta (27.012 autó) volt januárban.

Eladó penthouse lakás Budán – panorámás luxusotthon a XII. kerületben
Iroda

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Szolgáltatott irodák – rugalmas és költséghatékony megoldás a mai energiaárak mellett

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb irodabérlési megoldás
Raktár

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek

Kiváló üzleti lehetőség: bérelhető ipari terület kiemelkedő lokációval és GIP1 besorolással
Otthon

Augusztusban újra megmozdult a kiadó ingatlanok piaca

MEGDUPLÁZHATJA AZ ÚJ LAKÁSFEJLESZTÉSEK SZÁMÁT A 3%-OS HITELPROGRAM

MBH Index: rekordszinten az újlakás-piaci kereslet, de továbbra is nagy árkülönbségek lehetnek a fővároson belül

Mi számít ma jó lokációnak az ingatlanpiacon? – Szakértők tippjei ingatlanvásárláshoz
Dizájn

Extra tárolóhelyet adnak a legapróbb fürdőben is – 5 csodás polcötletet mutatunk

Így mindig tiszta marad a lakás: 5 apró trükk, ami nagyon könnyen szokássá válhat

Ezért dugd be a lefolyót utazás előtt: borzasztó látványra érhetsz haza

Hófehér és vízkőmentes lesz a kád, ha ezzel a zöldséggel dörzsölöd
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Miért hagyják ott a fiatal magyarok a munkahelyüket? – A Z generáció új elvárásai a munkaerőpiacon

Kínos kérdések, rejtett stresszfaktorok – így készülj fel jól az állásinterjúra

Jön az újabb AI-robbanás: mindössze 7 hónapunk maradt a felkészülésre?

Klímaszerelőként dolgoznál vasúti járműveken? Itt a lehetőség!
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
