Jobbik: forintosítsák a devizahiteleket
Kevesebb mint 300 milliárd forintba kerülne az országnak a devizahitelek forintosítása és ezzel a probléma végleges kezelése a Jobbik javaslatcsomagja szerint – jelentette ki a tervezet ismertetésekor Hegedűs Tamás frakcióvezető-helyettes kedden Budapesten.
A Jobbik javaslata értelmében a devizahitelesek 2011. július 1. és december 31. között jelentkezhetnének a programba, amelyben a hiteleiket a folyósítási árfolyamon váltanák át fix kamatozású forintalapú hitelre. Az ellenzéki párt szerint ez a lépés egyszeri 700 milliárd forintos kiadást jelentene a költségvetés számára és ehhez jönne még hozzá becsléseik szerint 250 milliárd forint az államadóság devizaárfolyam miatti növekedéséből. Viszont a Jobbik számításai szerint pozitív hatásként jelentkezne éves szinten plusz 35 milliárd forint áfabevétel-növekedés a megnövekedett vásárlóerő hatására, illetve a jegybanki alapkamat akár egyszeri két százalékpontos csökkentése újabb plusz 225 milliárd forintot jelentene a költségvetésnek.
Ez tehát az intézkedés évében 690 milliárd forintos terhet okozna a büdzsének, amit akár teljes egészében fedezhetne az állam a magán-nyugdíjpénztári vagyon államosításából befolyt összegből – véli a Jobbik. Hegedűs Tamás ugyanakkor hangsúlyozta: a GDP növekedése ugyanakkor újabb 400 milliárd forint pluszt hozhatna, így csak összesen 290 milliárd forint mínusz lenne az intézkedés nemzetgazdasági hatása, “ami figyelembe véve, hogy mennyit költ az állam a MÁV szanálására, vagy autógyárak támogatására, nem egy olyan mérték, amit ne tudna meglépni a kormány ha akarja”. A Jobbik szerint a kérdés az, hogy megér-e ennyit a kabinetnek a probléma gyökeres és végleges megoldása. Az ellenzéki politikus szerint a kormány tervei – a nemzeti eszközkezelő, illetve a lakáshitelesek törlesztőrészletének bizonyos svájci frank árfolyamon való rögzítése – ugyanis nem oldják meg, csak elodázzák a megoldást.

Modern lakóparkok 2026-ban: új építésű lakások Budapest és Debrecen legjobb fejlesztéseiben
Iroda

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: így alakítják át a munkahelyeket a jövő irodái

Vége a többéves irodabérletek korszakának? Egyre több vállalat vált rugalmas megoldásokra

Az irodapiac új korszakba lépett: már nem az a kérdés, kell-e iroda, hanem az, hogy milyen

Irodát bérelni ma már egészen mást jelent: egyre több cég vált szolgáltatott irodára
Raktár

Lassult a kereslet, de nem állt le az ipari ingatlanpiac

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban
Otthon

Tetőablak árnyékoló – esztétikus és hatékony megoldás a napfény ellen

A legjobb lakások pillanatok alatt eltűnnek – így szerezhetsz előnyt a többi lakáskeresővel szemben

A Semmelweis Egyetemen folytatod tanulmányaidat? Itt vannak a legjobb kiadó lakások a környékről!

Vége az olcsó víz korszakának? Súlyos figyelmeztetést adott ki a Fővárosi Vízművek
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon
Retail

Eszkalálódik az IKEA-sztrájk, csütörtök délután 3-ig folytatódik a munkabeszüntetés
Elégedetlenek az áruház magyarországi dolgozói.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





