Mennyit bukik havonta David Beckham Dubaiban?
A Dubaiban található ingatlancsodákról több alkalommal is beszámoltunk, az utóbbi időben azonban egyre másra érkeznek a rossz hírek az olajban gazdag emirátusok második legnagyobb városából.
A 2002-től 2008 októberéig terjedő időszakban megnégyszereződtek az ingatlanárak, de az elmúlt hat hónapban azonban 50 %-kal csökkentek a kínálati árak.
A város éveken át mágnesként vonzotta a legnagyobb hírességeket, David Beckham mellett például a fél angol labdarúgó válogatott bevásárolt Dubaiban. Beckham és válogatottbeli csapattársai még a 2002-es labdarúgó-világbajnokság előtt portyáztak a városban, ekkor találkoztak először a Pálma-szigetek és a Világ-szigetcsoport terveivel.
A sportolók azonnal lecsaptak a 800 ezer fontba kerülő hatszobás ingatlanokra, melyek értéke tavaly októberre elérte a 3,2 millió fontot. Az árak azonban októbertől kezdve zuhanni kezdtek és a lakások jelenleg alig érnek többet másfélmillió fontnál. Beckhamék havonta 270 ezer fontot (91,3 millió forintot) buktak az ingatlanokon az elmúlt fél évben. Amennyiben a pillanatnyilag még pluszban lévő focisták mentsük, ami menthető alapon megpróbálnak megszabadulni az ingatlanoktól, azzal a dubai buborék csak még közelebb kerül a tűhöz.
A futballisták mellett számos más sportág jeles képviselője, valamint színészek, zenészek is előszeretettel vásároltak ingatlant a városban. A hétszeres Forma-1-es világbajnok Michael Schumacher például egy saját szigettel rendelkezik a Világ-szigetcsoport antarktiszi kontinensén.
Tavaly októberben a válság Dubait is elérte, aminek következtében a lakáspiac az összeomlás szélére került. A város luxuspiacának szakértője egy szabadesésben zuhanó sziklatömbhöz hasonlította a város lakáspiacát. A hitelválsággal szűkültek a finanszírozási lehetőségek, előbb a külföldi befektetők vesztették el a bizalmukat, majd néhány hónap leforgása alatt a felére csökkentek a kínálati árak.

Új lakás a Duna közelében, kedvezményes hitellel? Mutatjuk a váci lakóparkot, ahol ez most valósággá válhat
Iroda

5+1 érv a szolgáltatott iroda mellett, amit egyre több cégvezető ismer fel

Az iroda már nem csupán munkahely: ezért fordul egyre több vállalat a szolgáltatott irodák felé

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ rugalmasabb megoldást

A számok mögött egészen más történik: óvatosabbá váltak a cégek a budapesti irodapiacon
Raktár

Lassult a kereslet, de nem állt le az ipari ingatlanpiac

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban
Otthon

Négy új lakópark, négy különböző életstílus: itt épülnek Budapest legizgalmasabb új otthonai

Radikális javaslat: megadóztatnák az üresen álló lakásokat, és 150 ezer otthont újítanának fel évente

Visszakerülhet Budapesthez, amit évekkel ezelőtt elvettek tőle: több fontos közterület és ingatlan sorsa is megváltozhat

Lakáseladás előtt állsz? Ezt az 5 hibát jobb, ha messziről elkerülöd
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon
Retail

Cáfolja a NER-szálat a magyar óriás, 100 millió eurós bizniszt ütött nyélbe
Határozottan visszautasítják, hogy vállalatuk neve ilyen körökben felvetődött.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





