Az önkormányzat megvenné a Club Aligát! – A Pólus áll a háttérben
Bejelentette elővételi szándékát az egykori állampárt, az MSZMP üdülőjeként üzemelő Club Aligára a balatonvilágosi önkormányzat. A település polgármestere azután beszélt erről, hogy a Kincstári Vagyoni Igazgatóság a múlt hónapban már kihirdette az üdülőkomplexum tulajdonlására és vagyonkezelői jogaiért kiírt pályázat nyertesét – írja az Inforadio.hu.
A győztes PRO-MOT Hungária Kft. bruttó 5 és fél milliárd forintot ajánlott az ingatlanegyüttesért, a balatonvilágosi önkormányzatnak ugyanakkor egy 1992-es törvény értelmében elővételi joga van a területre.
Fekete Barnabás, a település vezetője most azt mondta: a Pólus Palace Befektetési Csoporttal kötött megállapodás értelmében a cég kötelezettséget vállalt arra, hogy biztosítja a szükséges tőkét az önkormányzat számára.
A Kincstári Vagyoni Igazgatóság által kiírt ötödik pályázatra a november eleji határidőig öten jelentkeztek. Az ingatlanra a legjobb ajánlati ár 5,5 milliárd forint volt.A vagyonkezelésbe megszerezhető ingatlanok összterülete 47 hektár.
A területen 55 épület található, amelyek teljes alapterülete meghaladja a 30 ezer négyzetmétert. A Club Aliga használati jogára szóló igényét korábban bejelentette az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, ezt azonban a Veszprém megyei bíróság 2006 februárjában másodfokon is elutasította.

Négy új lakópark, ahol a modern otthon fogalma teljesen új értelmet nyer
Iroda

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda lehet a vállalkozások következő lépése

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Nagy vita robbant ki a devizahiteles végrehajtások miatt: egy hazai szervezet szerint veszélyes precedenst teremthet a felfüggesztés

Ausztriában évtizedek óta tudhattak az azbesztveszélyről – még Budapestre is kerülhetett a veszélyes kőzúzalékból

Mi történt a magyar ingatlanpiacon az elmúlt negyedévben?

Miért nem kel el a lakásod? Nem a piac tehet róla, lehet, hogy már az első kattintásnál elveszíted a vevőket
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Az iroda új szerepe: költségből stratégiai fegyver

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban

5+1 érv, amiért a jövő irodája már nem hagyományos bérlésben működik
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





