2010 ? a normalizáció éve?
Egyes beruházók kivárnak, mert nem tudják, hogy mit hoz a jövő. Jó példa erre az a 400 milliárd Ft-ért megépülő szórakoztatóipari centrum, amelyet a Hajógyári-szigetre képzeltek el.
Korábban felmerült, hogy törvényellenesen szerezte meg a beruházó a területet, mert elvileg nem lehetne kiadni az állam tulajdonából. Most pedig népszavazást írtak ki arról, hogy mi is legyen vele. Nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza, de egy biztos: az állam ismét nem volt elég gondos. Ez megint csak azok malmára hajtja a vizet, akik szerint normális piaci viselkedés helyett érdemes inkább a zavarosban halászni. Egyes elemzések szerint néhány év múlva normalizálódni fog a helyzet, és a profitkilátások is a tőlünk nyugatabbra található országokéhoz lesznek hasonlatosak. Ezt támasztja alá a HVB Bank kutatása is, amely azt állítja, hogy a magyar ingatlanpiacon tapasztalható hozamszint egyre inkább megközelíti a fejlett nyugat-európai piacokon tapasztalható, évek óta stabil, átlagosan 6% körüli értéket. Az átlagos ingatlanpiaci hozam Magyarországon jelenleg 7,7%; ez 2010-re előreláthatólag 6,7%-ra csökken. Az elemzés szerint bizonytalanságot eredményez a piaci standardok és az önkéntes jogkövetés hiánya, a piac zavarossága, a lassú jogalkalmazás, az államháztartás túlköltekezése és a valutakockázat. Az elemzők többsége úgy véli, mindez 2010 re megváltozik majd. Addig persze van még négy év. Reméljük, hogy az időközben megjelenő elemzések nem tolják ki 2011-re, majd 2012-re a nyugat-európaihoz hasonló ingatlanpiaci környezet eljövetelét.

Modern otthonok városban és tóparton – négy lakópark, ahol a kényelem és a minőség találkozik
Iroda

Fenntarthatósági rekordokat döntöget a Budapest ONE irodaház

Hibrid munkavégzés és wellbeing – új alapkövetelmények az irodapiacon

Elkezdődött a magyar kkv-k ESG-forradalma – fenntarthatóság az irodapiacon is

Irodabérlés újragondolva: mit nyújt egy szolgáltatott iroda?
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

A fiatalok rémálma valósággá vált: a mamahotelből nincs menekvés Magyarországon!

Megdöbbentő döntés a Balatonnál: fizetni kell, ha házat veszel Balatonföldváron!

Így add el gyorsan a lakásodat – bevált stratégiák a rekordgyors ingatlaneladáshoz

Csodás Duna-parti otthonok egy újjászülető városnegyedben
Dizájn

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

A világ lassan belefullad a munkaalkoholizmusba – Magyarországon még tűrhető a helyzet

Vége az ingyenes készpénzfelvételnek az OTP-nél! – de van, aki még megússza a pluszköltséget!

Pénzügyi munkatársat keres a Libri-Bookline Zrt. – csatlakozz Magyarország vezető könyvkereskedelmi hálózatához!

Vendégszerető recepcióst keres a veszprémi Oliva Hotel & Étterem
Retail

Nagy bejelentést tett a Shein, ebben az európai országban nyitnak üzletet
Az ázsiai fast fashion óriás további öt bolt megnyitását is tervezi.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
