Befuccsol a Fradi-üzlet?
Már borúlátó a Fradi-pálya körüli ötvenmilliárdos fejlesztések kapcsán Nagy Zoltán, a Fradi befektetőjeként számon tartott cég tulajdonos-ügyvezetője.
Már borúlátó a Fradi-pálya körüli ötvenmilliárdos fejlesztések kapcsán Nagy Zoltán, a Fradi befektetőjeként számon tartott cég tulajdonos-ügyvezetője.
Ma még egy utolsó tárgyalást folytat a Fradi-pálya fejlesztését támogató külföldi ingatlanalappal – tájékoztatott Nagy Zoltán, az FTC-pálya “befektetőjeként” számon tartott, hárommillió forint jegyzett tőkéjű TDZ Kft. tulajdonos-ügyvezetője. Célja, hogy mégiscsak megteremtse az ötvenmilliárdos fejlesztési elképzelések anyagi hátterét.
A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) hétfőn dönt arról, elfogadja-e a pálya vagyonkezelői jogaira vonatkozó TDZ-ajánlatot, amely az Üllői úti Fradi-pálya helyére új stadiont, új sportcsarnokot, ezek “eltartására” pedig szupermarketet, irodaházat és egyéb kereskedelmi létesítményeket álmodna. A sportlétesítmények három, a teljes komplexum pedig öt éven belül készülne el. Ennek ötvenmilliárd körüli költségét Nagy Zoltán becsülte meg.
Már csak az a kérdés, miből. Nagy Zoltán leszögezte: magyar bankokkal már nem tárgyal, mert túl drágák. Meg nem erősített információnk szerint a pályázat érvényességéhez szükséges garanciát az MKB Bank nyújtotta, ám a pénzintézet azóta visszavonulót fújt. Lehetséges új partnerként rebesgetik az Angyalföldi Lakásberuházó (AL) Rt.-t és a Balusztrád Rt.-t is: ezekkel a cégekkel tavaly a Fradit Féltők Társasága nevében Nagy már nyújtott be ajánlatot a Fradi egyes szakosztályaira. Erről az üzletember most nem kívánt nyilatkozni; az AL vezérigazgatója azonban cáfolta az együttműködés tervét.
Azt viszont senki nem cáfolja, hogy a hárommilliós TDZ-ből nem lehet kiindulni. Arra nézvést, ki állhat valójában a háttérben, reménykeltő nyomnak látszik, ha megvizsgáljuk Nagy Zoltán és TDZ-beli társa, Fabinyi Béla kapcsolatát. A TDZ kisebbségi tulajdonosa ugyanis az állami Magyar Fejlesztési Bank hatalmas épületállományát kezelő Nemzeti Ingatlanfejlesztő Rt. műszaki igazgatója. Nagy Zoltán pedig eme cég jogelődjét, a Nemzeti Lakásberuházó Kft.-t irányította 2002-től 2004-ig. Mindketten elismerik, hogy kapcsolatuk ekkor alakult ki, de a mostani fejlesztéshez az MFB-nek már semmi köze nincs – állítják mindketten. Ráadásul Fabinyi már ki is szállt a TDZ-ből, csak ennek még nincs nyoma a cégkivonatban. Az első blikkre nem is olyan elrugaszkodott ötletet ennél jobban már csak az MFB-nél utasítják vissza. A jelentős ingatlanfejlesztői és Fradista-múltat is magáénak tudó Nagy Zoltán borúlátó: úgy véli, nagyon kevés az idő a KVI, az ingatlanosok és az FTC érdekeinek összeegyeztetésére. A KVI-kiírás értelmében az eredményhirdetést követően az állam vagyonkezelőjének 1,6, a Fradinak pedig 1,2 milliárd forint azonnal járna. A lehetséges befektetők viszont időt kérnek: még az is tisztázásra szorul, hogy a sportegyesület a jövőben miképpen részesedjék az ingatlanok bevételeiből. Nagy azt mondja, a Fradi vezetőségében is alig támogatják. Kudarc esetén fontolgatja, hogy friss elnökségi tagságáról is lemond. Elképzelései szerint egyébként TDZ-beli pozícióit egy sikeres pályázat esetén is átadná a leendő befektetőnek.